W poniedziałek (5.02) rusza kolejna tura naboru na dofinansowania na wymianę pieców. Beneficjenci mogą uzyskać nawet 40 procent kosztów kwalifikowanych.
Przed nami kolejne prace infrastrukturalne w okolicy piotrkowskiego Podzamcza. Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ulice Rzemieślnicza i Asnyka.
01-02-2018

Ferie w Oratorium

Funkcjonujące przy klasztorze oo. Bernardynów Oratorium Św. Antoniego działa przez cały rok. Najmłodszymi piotrkowianami opiekuje się także w ferie, na które opiekunowie przygotowali dodatkowe atrakcje.
Piotrkowska mediateka będzie gotowa jeszcze w tym roku! W środę (31.01) pod budowę nowoczesnego centrum nauki i kultury wmurowano akt erekcyjny.
W wypełnionej po brzegi auli piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w minionym tygodniu odbył się karnawałowy koncert w wykonaniu Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej.
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
Kolejna ulica w centrum miasta zostanie zmodernizowana. Przed nami przebudowa ul. Sienkiewicza, od ul. Wojska Polskiego do ul. Słowackiego. 
W minionym tygodniu w IV Liceum Ogólnokształcącym uroczyście otwarto nową ekopracownię. Sala dydaktyczna powstała dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który w nocy może występować w Piotrkowie Trybunalskim.
29-01-2018

50 lat razem

Pół wieku wspólnego pożycia małżeńskiego świętowało w minioną sobotę (27.01) pięć piotrkowskich par. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.