Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.
"My pierwsza Brygada" – to jeden z patriotycznych utworów, jaki wyśpiewało dziś (10.11) blisko dwieście osób zebranych w Zamku Królewskim. Już tradycyjnie wspólnym śpiewaniem rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości.
W sobotę (11.11) z Rynku Trybunalskiego Klub Krótkofalowców Ziemi Piotrkowskiej SP7PPT wypuści balon z radionadajnikiem. Dla jego znalazcy czeka nagroda.
W tym roku zakończy się pierwszy etap przebudowy ul. Próchnika. Drogowcy oddadzą część od ul. Piastowskiej do budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Druga część inwestycji w przyszłym roku.
Niebawem wystartuje przebudowa wjazdu z ulicy Łódzkiej na osiedle Łódzka-Sadowa. Rozstrzygnięto przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.
W piątek (10.11) po godz. 15.00 w Urzędzie Miasta nie będzie można zarejestrować pojazdu. Przerwa ma związek z modernizacją systemu CEPiK.
Szukasz działki pod budowę domu? Kup atrakcyjną nieruchomość zaledwie za pół ceny i zamieszkaj w Piotrkowie Trybunalskim!
Jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja placu Litewskiego. Roboty obejmą część południowo- wschodnią.
W środę (8.11) w magistracie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie likwidacji Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego.

 
08-11-2017

Integracyjna boccia

Już po raz trzynasty w Piotrkowie Trybunalskim odbył się drużynowy turniej w boccię. Zawody zorganizowane przez Hufiec Pracy odbyły się w hali Relax.