31 mieszkań na Podzamczu czeka na najemców. Rusza nabór na lokale w nowej kamienicy, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej.
Ewakuacja pracowników, wyznaczenie strefy bezpiecznej, uszczelnienie wycieku oraz neutralizacja rozlanego roztworu i posprzątanie miejsca zdarzenia - to scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się dzisiaj (14.11) w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej.
27 listopada rozpoczną się konsultacje w sprawie utworzenia Rady Osiedla „Szczekanica”. Zostaną one przeprowadzone w formie pisemnych konsultacji oraz spotkania z mieszkańcami.
Piotrków Trybunalski będzie miał nowoczesną halę widowiskowo-sportową. Obiekt powstanie w miejscu hali "Relax" i ma być gotowy pod koniec 2019 roku.
W minioną niedzielę (12.11) świętowali piotrkowscy myśliwi. Msza święta ku czci świętego Huberta, patrona myśliwych odbyła się tradycyjnie w kościele oo. Bernardynów.
Piotrkowskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zakończyły się wypuszczeniem niepodległościowego balonu 800-lecia oraz koncertem laureatów XIX konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa".
W piątkowy wieczór (10.11) na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji odbyły się oficjalne uroczystości związane z 20-leciem działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrkowie Trybunalskim. Obchodom towarzyszyła wystawa twórczości uczestników terapii.
Dziś (11.11) w całej Polsce obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z piotrkowskich uroczystości Święta Niepodległości.
Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.
"My pierwsza Brygada" – to jeden z patriotycznych utworów, jaki wyśpiewało dziś (10.11) blisko dwieście osób zebranych w Zamku Królewskim. Już tradycyjnie wspólnym śpiewaniem rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości.