Rejestracja narodzin dziecka przez Internet – to nowa e-usługa w piotrkowskim magistracie. O kolejnym udogodnieniu przeczytamy w czerwcowym wydaniu e-biuletynu.
Przebudowa pętli autobusowej na ulicy Jeziornej jest już na ostatniej prostej. Na drodze wylewana jest pierwsza warstwa asfaltu.
W Rynku Trybunalskim powstanie strefa kibica, w której będziemy dopingować polskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata w Rosji. Pierwszy mecz już we wtorek (19.06) z Senegalem.
W czwartek (14.06) w Domu Dziecka odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu „Kontakt Piotrków 2018”. Była to już druga edycja festiwalu, którego organizatorem jest chrześcijańska fundacja Proem.
W środę (13.06) słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku bawili się podczas corocznego pikniku integracyjnego. Zabawa odbyła się z okazji zakończenia roku akademickiego 2017/2018.
Wojewoda Łódzki nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do trzech uchwał regulujących sprzedaż alkoholu na terenie miasta, w tym ograniczenia nocnej sprzedaży.
Nowoczesne wielofunkcyjne boisko powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. To trzecia sportowa inwestycja, która powstanie w ramach budżetu obywatelskiego 2017.
Siódma edycja Ogólnopolskiej Panoramy Tanecznej o  „Złotego Piotrka” już za nami. W zawodach rywalizowali najlepsi młodzi tancerze z całej Polski.
Tomasz Balcerek został laureatem tegorocznej Złotej Wieży Trybunalskiej. Coroczny plebiscyt organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem Beaty Hołubowicz-Stachaczyk w środowym (13.06) programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM.