Jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Broniewskiego. To kolejna inwestycja poprawiająca komunikację na osiedlu 800-lecia. W Urzędzie Miasta otwarto oferty zgłoszone do przetargu.
Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 1 marca.
Wycieczką edukacyjną do średniowiecznej osady zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych w świetlicach artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
W minioną niedzielę (19.01) rozegrano mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w brydżu sportowym. Wzięła w nich udział rekordowa liczba graczy – 68 zawodników.
Stadion miejski "Concordia" wzbogaci się o kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią. Jeszcze w tym roku do dyspozycji piotrkowian oddane zostaną boiska: ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną oraz o nawierzchni poliuretanowej. Plac budowy przekazano już wykonawcy.
Kolędy staropolskie i łowieckie będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę (26.01) w klasztorze oo. Bernardynów. Początek o godz. 17.00.
Chcesz zrobić prawo jazdy kat. C lub zostać opiekunem osoby starszej? Skorzystaj z darmowych szkoleń połączonych ze stażami zawodowymi w ramach projektu „Łódzkie centrum aktywizacji zawodowej”.
Na bardzo zaawansowanym poziomie są roboty przy przebudowie ul. Pereca. Na fragmentach modernizowanej drogi pojawił się już pierwszy asfalt.
„Nie wahaj się – baw się” oraz „Gdzie wzrok nie sięga” to nowe wystawy edukacyjne, które od czwartku (16.01) można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Nawet 5 tys. złotych dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej można uzyskać w ramach programu „Mój Prąd”. Wystartował nabór wniosków.