Dopiero co otwarta, a już bije rekordy popularności. Mediateka - bo o niej mowa - codziennie oblegana jest przez dziesiątki osób, w tym szczególnie dzieci i młodzież.
W Piotrkowie Trybunalskim trwają prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Realizowane są w ramach projektu „E-geodezja”, na który Urząd Miasta pozyskał blisko 4 mln złotych z Unii Europejskiej.
„Kino na leżakach” znów zagości w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku będzie miało formę cyklu sierpniowych pokazów, które odbywać się będą w Rynku Trybunalskim oraz na placu przy Mediatece.
Trybunały Nalewkowe, Restaurant Week, Piotrkowskie Święto Miodu, Biesiada Trybunalska – w sobotę (20.07) rozpoczyna się trwający przez tydzień I Trybunalski Festiwal Smaku.
Piotrkowski magistrat zakupi 9 sztuk przenośnych defibrylatorów. Urządzenia pomagające ratować życie zostaną zainstalowane w miejskich placówkach.
V Piotrkowskie Święto Miodu zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę (21.07) zapraszamy w Rynek Trybunalski.
Nakręcenie i emisja filmu przedstawiającego miasto z lotu ptaka to główna nagroda w konkursie organizowanym przez Planete+. Zachęcamy do głosowania.
„Piotrków Trybunalski Miasto Królewskie” to tytuł albumu fotograficznego przedstawiającego najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Oficjalna prezentacja już w czwartek (18.07) w Mediatece 800-lecie.
Zgodnie z harmonogramem przebiega przebudowa placu Niepodległości. Na całym skwerze trwają prace brukarskie związane z ułożeniem nowych alejek.
12 lipca obchodzimy święto państwowe - Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Z tej okazji na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego pojawiły się biało-czerwone flagi.