22-06-2018

Dopingujmy biegaczy

Już dziś (22.06) ulicami naszego miasta pobiegnie IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i wspierania zawodników.
Po dwudziestu latach posługi w Piotrkowie Trybunalskim z naszym miastem żegna się siostra Jadwiga Pruska, twórczyni Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko.
W czwartek (21.06) uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Seweryny Szmaglewskiej -Wiśniewskiej. Pamiątkowa płyta zawisła na ścianie budynku przedszkola „Jacek i Agatka” przy ul. Parkowej 38.
Już w niedzielę Rynek Trybunalski znów wypełni się piłkarskimi emocjami. Mecz z Kolumbią piotrkowianie w strefie kibica obejrzą wspólnie z Piotrem Świerczewskim.
Już dziś (piątek) rozpoczynają się Imieniny Piotrków 2018. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych dni miasta.
Przed magistratem odbyło się dziś (21.06) zgromadzenie mieszkańców bloku przy ul. Sygietyńskiego 3, którzy chcą wykupić znajdujące się tam mieszkania. Urząd chce pomóc, ale nie ma możliwości...
Media ogólnopolskie pozytywnie oceniają wprowadzenie przez piotrkowski samorząd ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zachęcamy do wysłuchania audycji w radiowej "Jedynce" i do lektury felietonu w tygodniku "Niedziela".
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które dziś (21.06) mogą występować na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów zjawisko może wystąpić między godziną 16.00 a 23.00.
Przebudowa pętli na osiedlu Wierzeje wchodzi w decydującą fazę. Prace drogowe uniemożliwią w najbliższym czasie dojazd w to miejsce autobusów MZK.
Ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych cieszy się zmodernizowany plac zabaw przy ul. Emilii Plater. Obiekt został oddany do użytku kilka dni temu.