Niecały miesiąc pozostał do jubileuszowego V Nocnego Piotrkowskiego Półmaratonu Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca. Pozostały ostatnie wolne miejsca.
 
Kolejny odcinek ulicy Kostromskiej przeszedł remont. Tym razem drogowcy zdarli stary asfalt i w to miejsce ułożyli nakładkę na odcinku od Limbowej do Wojska Polskiego.
24-26 maja będzie koncertowym i międzynarodowym weekendem w Piotrkowie Trybunalskim. Przed nami VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich oraz IV Noc Traktu Wielu Kultur.
W Piotrkowie Trybunalskim trwa I Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona problematyce bezpieczeństwa euroatlantyckiego i polityce Federacji Rosyjskiej, której organizatorem jest Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Lada dzień na terenie miasta przybędzie kolejny obiekt sportowy. Kończą się prace przy budowie Strefy Rekreacji Workout Park „Wyzwolenie” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które dziś (23.05) mogą występować w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
 
Niecodziennie zakończyły sezon piotrkowskie kluby piłki ręcznej. Wczoraj (22.05) na parkiecie w hali „Relax” naprzeciw siebie stanęły dwa nasze superligowe zespoły: Piotrcovia kontra Piotrkowianin.
 
Przypominamy, że 25 maja Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje wiosenną wycieczkę rowerową. Cykliści do pokonania będą mieli około 20 kilometrów.
W środowej (22.05) audycji "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM gościem red. Beaty Hołubowicz-Stachaczyk był Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu.
Zakończono remont chodnika przy ul. Belzackiej. Piesi mogą już korzystać z nowego ciągu pieszego na długości posesji nr 80/88 (vis-a-vis boiska UJK).