Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
6 + 2 =
zdjęcie
Kamil Galewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego został laureatem 12. edycji Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej. Piotrkowianin przywiózł z zawodów srebrny medal.
Na oprzełomie sierpnia i września w Bielsku-Białej odbyła się dwunasta edycja Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej - MEMO 2018 (Middle European Mathematical Olympiad). W zawodach zmierzyły się reprezentacje jedenastu krajów: Austrii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy oraz Polski.

W polskiej drużynie znalazł się piotrkowianin Kamil Galewski, uczeń „Chrobrego”. Start w Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej zapewnił mu bardzo dobry wynik w zawodach krajowych. Piotrkowianin w indywidualnym starciu zdobył 24 punkty na możliwych 32, co uplasowało go w ostatecznej klasyfikacji na drugim miejscu zawodów.
Podczas Olimpiady bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Polski, którzy powrócili z workiem medali:
- Cezary Botta – 26 punktów (srebrny medal),
- Maciej Dziuba – 32 punkty (złoty medal),
- Aleksandra Kowalska – 32 punkty (złoty medal),
- Łukasz Orski – 32 punkty (złoty medal)
- Rafał Pyzik – 26 punktów (srebrny medal).

Były to zdecydowanie najlepsze wyniki osiągnięte przez uczestników kraju startującego w zawodach. Niestety nie przełożyły się one na wynik drużyny - w zawodach drużynowych polska reprezentacja znalazła się poza podium.