Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Noc muzeów 2019 - fotorelacja

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
zdjęcie
W minioną sobotę (18.05) w piotrkowskim muzeum odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Noc w Muzeum”. Tego dnia na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.
Przybyli do piotrkowskiego Zamku Królewskiego, w którym mieści się muzeum, oprócz obejrzenia wystaw stałych mieli okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć.
- Była gra plenerowa „Śladami Indiany Jonesa”, piknik historyczny, wystawa zabytkowych aut, zwiedzający poznali tajniki technik aptekarskich oraz dawnej fotografii. Dla miłośników tańca przygotowany został pokaz folkloru różnych regionów Polski, w tym tańce piotrkowskie, opoczyńskie, śląskie i góralskie - wyliczają organizatorzy i dodają.
- Dzięki zajęciom przeprowadzonym przez Tomasza Balcerka, chętni poznali podstawowe kroki walca i tanga. Na odważnych czekały niesamowite przeżycia w „Teatrze w Piwnicy”. Imprezę zakończył koncert „Lata 20..., Lata 30….” w wykonaniu młodego, ale uznanego już piotrkowskiego artysty, Radosława Blonki. Artyście towarzyszyła Anna Gospodarek grająca na skrzypcach i Patryk Matusiak akompaniujący na fortepianie. Uczestnicy opuszczali salę koncertową przy dźwiękach trąbki, na której grał Andrzej Woźnicki.

Impreza przygotowana została we współpracy z Grupą Historyczno-Edukacyjną "Szare Szeregi", Grupą Retro Pasjonaci, Grupą Folklorystyczną „Choberki” z gminy Grabica, Tembr Big Bend oraz Stowarzyszeniem Fotograficznym Kreatywni.
← powrót