Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Naukowy piknik w ZSP nr 2

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 już po raz czwarty zorganizował Piknik Nauki i Techniki „Explorer”. Na odwiedzających czekały widowiskowe doświadczenia naukowe, prezentacje, konkursy i zadania praktyczne.
Dla młodzieży przygotowano eksperymenty i pokazy naukowe. Każdy mógł również wykonać zadanie mechaniczne, chemiczne, fizyczne lub zgłębić tajniki pracy archeologa. Odwiedzający, w tym uczniowie szkół z Piotrkowa Trybunalskiego i regionu, utworzyli drużyny, które następnie rywalizowały w zadaniach przygotowanych przez szkołę oraz wystawców. Na najlepsze drużyny czekały nagrody.

Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą szkoły, która prowadzi nabór na nowy rok szkolny.
- Poprzez „Explorer” popularyzujemy naukę i technikę. Pokazujemy, że są to dziedziny, których nie należy się bać. Zachęcamy również uczniów do kształcenia się dalej na kierunkach technicznych - mówi Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2.
Na obiektach popularnej „Piomy” zaprezentowało się ponad 70 wystawców, w tym m.in. Politechnika Częstochowska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, klub motocyklowy Quo Vadis, Jednostka Strzelecka 1031 Piotrków Trybunalski, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwo Piotrków oraz piotrkowskie firmy produkcyjne.
Patronat nad wydarzeniem objęli łódzki kurator oświaty oraz Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
← powrót