12-02-2016

Święto AK w IV LO

14 lutego będziemy obchodzić 74. rocznicę powstania Armii Krajowej.  Z tej okazji dziś (12.02) IV Liceum Ogólnokształcące - noszące imię gen. Stefana Roweckiego „Grota”, pierwszego komendanta AK - zorganizowało uroczystość upamiętniającą bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.
12-02-2016

Ferie z MOK

W piątek rozpoczęły się zimowe ferie. Jak co roku ofertę dla najmłodszych, którzy ten czas spędzą w mieście,  przygotował Miejski Ośrodek Kultury.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Barbarą Marianną Orzechowską, która w swojej twórczości zajmuje się poezją oraz opowiadaniami dla dzieci.
11-02-2016

Ferie z Poradnią

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna to kolejna miejska instytucja, która przygotowała swoją ofertę na zbliżające się ferie zimowe. Codziennie od poniedziałku (15.02) do piątku (26.02) w budynku poradni na najmłodszych czekać będzie szereg atrakcji.
10-02-2016

Ferie z UJK

Już w poniedziałek (15.02) dzieci z województwa łódzkiego rozpoczynają ferie zimowe. Swoją ofertę na dwutygodniowy wypoczynek przygotowała również piotrkowska filia UJK.
W piotrkowskim Klubie Seniora działającym przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury powstała kolejna grupa warsztatowa. Na nowych zajęciach można doskonalić swoje umiejętności gry w brydża.
Od poniedziałku dzieci w naszym mieście będą odpoczywać podczas zimowych ferii. Dwa tygodnie wolnego będzie można spędzić z Ośrodkiem Działań Artystycznych.
W weekend w Państwowej Szkole Muzycznej odbyły się VIII Piotrkowskie Spotkania Fletowe. Do naszego miasta zjechali najlepsi młodzi fleciści z całego regionu łódzkiego. Muzycy rywalizowali przez dwa dni, a festiwal zakończył sobotni koncert laureatów.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Ludwiki Borzymek „Od krajobrazu do martwej natury”, ktory odbędzie się w piątek, 5 lutego.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wystawę laureatów XX Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego. Wernisaż zaplanowano na najbliższą niedzielę (7.02).