Noblowska powieść Henryka Sienkiewicza była bohaterem kolejnej odsłony ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. „Quo Vadis” zabrzmiało także Piotrkowie.
Od początku września w Centrum Idei ku Demokracji można oglądać kolejną wystawę fotograficzną. Prezentacja nosi tytuł „Meksyk” i pokazuje oblicze latynoamerykańskiego kraju.
Od września tego roku rodzicie uczniów klas III i V szkół podstawowych oraz II gimnazjum nie muszą kupować szkolnych podręczników. Szkoły zapewnią uczniom darmowe książki w ramach rządowej reformy.
01-09-2016

Rodzinnie w Muzeum

W ostatnią sobotę wakacji w Zamku Królewskim odbyło się drugie „Rodzinne Spotkanie w Muzeum”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych fanów historii.
Przeżyj na nowo losy bohaterów sienkiewiczowskiej powieści „Quo Vadis” i przyłącz się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. W piątą edycję „Narodowego Czytania” włączy się także Piotrków Trybunalski.
31-08-2016

Wernisaże w ODA

2 września Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch nowych wystaw. Prezentacje od piątku będzie można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
Już jutro (1.09) tysiące dzieci w naszym mieście zainauguruje nowy rok szkolny. Ten wyjątkowy dzień to szczególne wydarzenie dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę.
Krystyna Giżowska będzie kolejną bohaterką cyklu spotkań „Podwieczorek z gwiazdą”. Artystka w Piotrkowie Trybunalskim będzie gościć w najbliższy czwartek (1.09).
Już w czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Tradycyjnie przed „pierwszym dzwonkiem” w Urzędzie Miasta odbyła się narada dyrektorów wszystkich publicznych placówek oświatowych funkcjonujących w naszym mieście.
Przed nami ostatni w tym sezonie koncert z serii "Letnie koncerty na dziedzińcu MOK". Dla piotrkowskiej publiczności zagra zespół "3 D ekady".