We wtorek (7.08) w amfiteatrze miejskim odbędzie się kolejne spotkanie z „Wakacyjnym Teatrzykiem”. Najbliższy seans odbędzie się o zmienionej godzinie, tj. 10.15.
Festyn rodzinny „Zaczytane miasto – Tańcz z KULTURĄ!” odbył się w sobotę (6.08.) w parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Koniec lipca i pierwsze dni sierpnia minęły niepostrzeżenie uczestnikom świetlic artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury. W świetlicach wszyscy bawili się wspaniale, a atrakcji nie brakowało.
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 16 to kolejny przystanek na drodze Rodzinnego Festynu Plenerowego. Impreza odbędzie się w czwartek (2.08).
Przed nami kolejny wakacyjny miesiąc. O tym co ciekawego się w nim wydarzy, dowiemy się z najnowszego wydaniu Informatora Kulturalnego.
„Historia Piotrkowa i Piotrkowian na starych fotografiach” to tytuł drugiej części albumu fotograficznego, którego oficjalna prezentacja odbyła się w poniedziałek (30.07) w piotrkowskim Muzeum.
Artystyczny, ciekawy, interesujący i obfitujący w moc atrakcji oraz dobrą zabawę – tak w skrócie można określić półmetek wakacji spędzony przez dzieci w świetlicach artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury. 
„Historia Piotrkowa i Piotrkowian na starych fotografiach” doczekała się kontynuacji. Prezentacja drugiej części albumu fotograficznego odbędzie się w poniedziałek (30.07) w Muzeum w Piotrkowie.
Przed nami kolejna zabawa z czwartkowym Festynem Rodzinnym. Tym razem moc atrakcji będzie czekała na orliku przy ulicy Wysokiej.
Półkolonie organizowane przez Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną „Bartek” są już na półmetku. Czas mija szybko, ponieważ wypełniony jest ciekawymi zajęciami. Na półkoloniach nikt się nie nudzi, nawet podczas deszczu.