W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie był otwarty dla odwiedzających. Była to świetna okazja do zapoznania się z programem zajęć OEA.
W piątek (29.09) odbędzie się  koncert finałowy „XIII Nocnego Śpiewania”. Na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” wystąpią laureaci Festiwalu Piosenki Turystycznej oraz gwiazdy wieczoru.
„Inscenizacja Legend Piotrkowskich” to propozycja zajęć przygotowanych przez pracowników piotrkowskiego Muzeum dla najmłodszych piotrkowian. Przygodę z legendami zaplanowano w najbliższą sobotę (30.09).
Z okazji jubileuszu 800-lecia Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego...lub swojego miasta". W ostatnim czasie nagrodzono najlepsze prace konkursowe.
W sobotę (30.09) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl „Etiuda Trybunalska”. Przedstawienie poprzedzi wernisaż wystaw,  na których zaprezentowano 800-letnie miasta Piotrków i Opole.
„Huculszczyzna” – to tytuł wystawy fotografii i dokumentacji wypraw naukowych studentów Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie na Ukrainie. Ekspozycja jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
„Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których nie ma" to tytuł autorskiego wykładu Leszka Józefackiego. Prelekcja odbędzie się 1 października w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Rosyjskie ballady i romanse były bohaterami kolejnego „Koncertu na Trakcie”. W sobotę (16.09) a scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił Alexandr Maceradi.
„Melodie dla przyjaciół”  to tytuł koncertu galowego, zorganizowanego przez Koło Trybunalskie SW AGH i Miejski Ośrodek Kultury. W sobotę (23.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Wiesław Ochman wraz z gośćmi.