Blisko tysiąc uczniów i przedszkolaków weźmie udział w październikowej edycji akcji ,,Edukacja filmowa - potrafię żyć inaczej”. Seanse filmowe tradycyjnie odbywają się w kinie „Helios”.
„Litość/Trwoga” to najnowszy projekt artystyczny, jaki ukaże się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek (13.10) o godz. 19.00.
„Tęcza w sercach.  Artyści żydowscy z Piotrkowa Trybunalskiego” to najnowsza wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Za nami wernisaż wystawy.
W niedzielę (15.10) w piotrkowskim Muzeum wystąpi chór „ZORZA” z Dąbrowy Górniczej. Podczas koncertu „Va Pensiero…” usłyszmy zarówno arie operetkowe, jak i utwory rozrywkowe.
Przez cztery dni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie gościł polonię zza oceanu. Do Piotrkowa przybyli uczniowie z Hamilton w Kanadzie.
W miniony piątek (6.10) w kościele oo. Jezuitów zainaugurowano siódmą edycję Piotrkowskiej Jesieni Organowej. Jako pierwszy przed piotrkowską publicznością wystąpił Roman Perucki (organy).
„Tęcza w sercach.  Artyści żydowscy z Piotrkowa Trybunalskiego” to najnowsza wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (8.10) w Ośrodku Działań Artystycznych.
06-10-2017

Lech Dyblik w MBP

Lech Dyblik to kolejny gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z aktorem odbędzie się we wtorek (10.10) o godz. 17.00.
Już dziś (6.10) na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się siódmy Wieczór Tańca i Mody.
W miniony weekend (29.09-1.10) do naszego miasta przybyła delegacja z Opola: uczestnicy projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”, realizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.