W miniony weekend w Radomsku odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Taneczne. Na scenie Domu Kultury zaprezentowano 37 układów choreograficznych w trzech kategoriach wiekowych. Zespoły taneczne z Klubu Kultury „Jaskółczyn” PSM  znów stanęły na podium.
Szkoła Podstawowa nr 11 znalazła się pośród 36 placówek z całej Polski, które w miniony wtorek (5.12) w Warszawie otrzymały Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższą sobotę (9.12) na Kiermasz Taniej Książki. Już tradycyjnie za symboliczne kwoty będzie można kupić dużo dobrej literatury.
06-12-2017

Nagrody dla OEA MOK

Za nami trzynasta edycja konkursu fotograficznego „Ziemia Piotrkowska – moja mała ojczyzna w obiektywie”. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Stanisław Jakubczyk, podopieczny Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Orzeł, Matka, Jabłko, Krzyż…” to tytuł wystawy prac Magdaleny Lary, które już od piątku (8.12) ukażą się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wystawa piotrkowianki zakończy tegoroczny cykl „97- 300. Tak daleko stąd, tak blisko”.
„Idą święta!” pod tym tytułem kryje się przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą   „Przeznaczenie”. Koncert odbędzie się w niedzielę (10.12) na Zamku Królewskim.
8 listopada 1927 roku w Piotrkowie Trybunalskim urodził się prof. dr hab. Jerzy Kmieciński. W minionym tygodniu zasłużony dla nauki piotrkowianin świętował 90-lecie urodzin.
W minionym tygodniu rozstrzygnięto 47. edycję konkursu fotograficznego „Cały Piotrków w kwiatach”. Wśród laureatów znaleźli się podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W minioną sobotę (2.12) w piotrkowskim  Muzeum, odbył się wernisaż  wystawy „Orzechołomy”. Na ekspozycję składa się niezwykła kolekcja dziadków do orzechów pochodząca ze zbiorów Jana i Mateusza Łomnickich.
W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbyło się spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem, reżyserem filmu pt. „Karski i władcy ludzkości”. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu.