29-11-2017

97-300 o jesieni

Przed nami kolejna wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Tym razem Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy grafik i animacji nawiązujących do jesieni.
„Orzechołomy” to tytuł najnowszej wystawy, którą już niedługo będzie można oglądać w piotrkowskim Zamku Królewskim. Na prezentacji zaobaczymy kolekcję dziadków do orzechów.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Koperskim, autorem książek „Śmierć samobójcy” oraz „Po własnych śladach”.
W środę (29.11) w Zamku Królewskim odbędzie się impreza podsumowująca realizację projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”.
Muzeum przygotowało „Informator Edukacyjny” skierowany do nauczycieli, opiekunów świetlic środowiskowych oraz organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. W biuletynie znalazła się bogata oferta lekcji i warsztatów tematycznych, skierowanych do uczniów wszystkich szczebli edukacji.
W Centrum Idei ku Demokracji powstaje od zeszłego roku, unikalna na skalę europejską, bożonarodzeniowa szopka. W tym roku będą tworzone kolejne jej elementy, a twórcą może być każdy.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy weekend (24-25.11) na spotkania i pokazy filmów poświęconych pamięci Grzegorza Królikiewicza, polskiego reżysera i scenarzysty.
„Piotrków – Moje Miasto” - to tytuł najnowszej wystawy plastycznej, która ukazała się  w Galerii Cafe, w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Na ekspozycji prezentowane są prace dzieci z piotrkowskich Przedszkoli Samorządowych.
W piątek (24.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Dominikiem Kozarem, autorem książki „Wyklęty’ 48”.
W zeszłym tygodniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 gościł niemiecką delegację z partnerskiego miasta Esslingen nad Neckarem. Powodem wizyty było 25-lecie Partnerstwa Miast oraz 15 lecie współpracy zaprzyjaźnionych szkół.