Podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury z kolejnymi sukcesami plastycznymi. Mali piotrkowianie zdobyli miejsca na podium podczas XIV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pocztówka z wakacji”.
Czesław Kuźniak i Bożena Gęgotek to laureaci konkursu przeprowadzonego w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy". Wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek (16.10) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Fundacja „Miasto Kotów” organizuje spotkanie z wolontariuszami opiekującymi się bezdomnymi kotami w naszym mieście. Punkt informacyjny fundacji będzie czynny w sobotę (21.10) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W środę (18.10) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się koncert pieśni żydowskich zorganizowany z okazji 75. rocznicy likwidacji getta w Piotrkowie.
Piotrkowska książnica włączyła się w akcję „Kinder Mleczna Kanapka - Przerwa na wspólne czytanie”. Oddając swój głos na bibliotekę pomożesz jej walczyć o jeden z 250 zestawów książek dla dzieci.
 
W dniach 18-22 września w Gdyni odbył się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 osobiście uczestniczyli w rozdaniu Złotych i Srebrnych Lwów.
 
Centrum Idei „Ku Demokracji” zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne. Tym razem gościem specjalnym będzie Grzegorz Woźnicki.
Blisko tysiąc uczniów i przedszkolaków weźmie udział w październikowej edycji akcji ,,Edukacja filmowa - potrafię żyć inaczej”. Seanse filmowe tradycyjnie odbywają się w kinie „Helios”.
„Litość/Trwoga” to najnowszy projekt artystyczny, jaki ukaże się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek (13.10) o godz. 19.00.
„Tęcza w sercach.  Artyści żydowscy z Piotrkowa Trybunalskiego” to najnowsza wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Za nami wernisaż wystawy.