„Polska. Tradycje parlamentaryzmu do 1791 r.” to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja pokazuje demokratyczny dorobek Państwa Polskiego, a obejmuje okres od statutów wiślicko-piotrkowskich po Konstytucję 3 Maja.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Wężyka „Kolekcja zimowa”.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na kolejną odsłonę artystycznych warsztatów. Zajęcia rozpoczynają się już 15 stycznia.
Piotrkowski oddział Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza na spotkania i warsztaty, które w najbliższym kwartale będą organizowane w siedzibie oddziału przy ul. Starowarszawskiej 4.
Blisko 50 tysięcy złotych dotacji otrzymał Piotrków Trybunalski na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Pieniądze przekazał miastu Wojewoda Łódzki.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy dzieł Janiny Tworek-Pierzgalskiej „Tkanina artystyczna, grafika i rysunek”. Prezentację będzie można oglądać od piątku (5.12).
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie przygotowano najnowszy Informator Kulturalny. W broszurze znajdziemy spis wszystkich wydarzeń, jakie w styczniu zaplanowano w Piotrkowie Trybunalskim.
W miesiącu styczniu 2018 roku Centrum Idei „Ku Demokracji” zaplanowało pięć koncertów kolęd i pastorałek.
Artyści z warsztatów teatralnych i muzycznych prowadzonych przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się w Areszcie Śledczym podczas przedświątecznego Spotkania Wigilijnego.
W ramach dodatkowych szkolnych zajęć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 udali się w ostatnich dniach do Domu Pomocy Społecznej ze świąteczną wizytą.