W październiku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie odwiedzili niemieccy uczniowie z partnerskiej szkoły w Wűrzburgu. Spotkanie  młodzieży odbyło się w ramach programu „Erasmus +”.
 
Już w weekend w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się siódma edycja „Trybuny Teatru”. Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych odbędzie się w dniach 3-5 listopada.
31-10-2017

Zaduszki jazzowe

W czwartek (2.11) w Centrum idei „Ku Demokracji”  odbędzie się koncert „Zaduszki Jazzowe”. W muzyczne wspomnienia  zabierze nas zespół Kasztelania Swing-Band.
31-10-2017

Jazz na Zamku

W piątkowy wieczór (27.10) w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się jazzowy koncert w wykonaniu grupy  Artur Dutkiewicz Trio. Koncert „Traveller” odbył się w ramach cyklu Jazz Scena Zamek.
W minioną niedzielę (29.10) w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu BognaBand. Podczas występu można było usłyszeć największe przeboje kina polskiego i światowego.
Już w najbliższą niedzielę (29.10) w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert muzyki filmowej. Największe przeboje muzyczne kina polskiego i światowego zagra zespół BOGNABAND.
W Szkole Podstawowej Nr 12 odbyły się eliminacje powiatowe dwunastej edycji konkursu ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Zwycięzcami tegorocznych eliminacji zostali uczniowie „dwunastki”.
Budynki współczesnego Piotrkowa to motyw przewodni wystawy plenerowej, która zawisła na parkanie piotrkowskiego Muzeum. Autorem najnowszej ekspozycji tzw. „Galerii na płocie” jest Dariusz Kołek.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Gościem będzie Agnieszka Ilinicz-Kiełkiewicz, a temat spotkania to „Między kreacją a edukacją”.
W piątek (27.10) na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbędzie się dwudziesty drugi koncert z cyklu Jazz Scena Zamek. Przed publicznością wystąpi Artur Dutkiewicz Trio z koncertem „Traveller”.