Doświadczenia naukowe, pokazy, konkursy i zagadki będą czekały na uczestników trzeciego Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Impreza odbędzie się w środę (23.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Monika Kuszyńska gościła w czwartek (17.05) w Piotrkowie Trybunalskim. Wokalistka była gościem kolejnego spotkania z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą”, które odbyło się w Centrum Idei ku Demokracji.
„Droga. Quo Vadis” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Marii Tymińskiej. Fotografie od niedzieli (20.05) będzie można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum Idei ku Demokracji.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” ogłosiło kolejną edycję  konkursu plastycznego „Wakacje wolne od uzależnień”. Konkurs skierowany jest do uczniów piotrkowskich szkół, a prace można nadsyłać do 25 maja.
„Teatr spełnionych nadziei. Opowieść o polskim teatrze w Toronto” to tytuł spotkania, które odbędzie się we wtorek (22.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej . O teatrze opowie pisarka, dziennikarka, członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Joanna Sokołowska-Gwizdka.
„Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity - Witanowskiego została uznana najlepszą książką o Ziemi Łódzkiej w 26- tej edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.
10 nagród i 5 wyróżnień wręczono podczas finału II edycji konkursu "Kraina czarów". Podsumowanie magicznej rywalizacji odbyło się w miniony wtorek (15.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w sobotę 19 maja na Akademicką Noc Muzeów.  W programie m.in. wykład dr Rafała Jaworskiego oraz warsztaty marcepanowe.
 
Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, będzie kolejnym gościem „Podwieczorku z gwiazdą”, organizowanego w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Artystka zawita do naszego miasta w czwartek (17.05).
Za nami XVII edycja konkursu "W imię miłości Ojczyzny". Wczoraj (14.05) w Centrum Idei "Ku Demokracji" odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań.