Pięciu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie zostało laureatami IV edycji ogólnopolskiego programu „Junkers szkoli”. Finał konkursu odbył się w Warszawie.
08-06-2018

Miłością utkane

„Miłość utkana” to tytuł wystawy fotografii Pawła Nawrockiego, którą będzie można oglądać w Centrum idei „Ku Demokracji”, w galerii „U Panien”. Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (10.06).
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza na prelekcję Witolda Stawskiego poświęconą Wyspom Owczym. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się jutro (8.06) na dziedzińcu Centrum.
„Przestrzenie graficzne II” to tytuł najnowszej wystawy Izabeli Wyrwy i Wawrzyńca Strzemiecznego, która zostanie zaprezentowana w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek (8.06).
II Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Święto Szkoły. Zabawę zaplanowano już w najbliższy piątek (8.06) w godz. 11:00-14:00.
W minioną środę (30.05) Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizował happening artystyczny połączony ze sprzedażą charytatywną. Impreza odbyła się w parku im. Jana Pawła II.
01-06-2018

Nagrody za Grot-Art

Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART zakończony. Podsumowanie czwartej edycji imprezy odbyło się w środę (30.05) w Centrum Idei ku Demokracji.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza już w najbliższy poniedziałek (4.06) na prelekcję Piotrka Wdowiaka „Pierwsi Niepodlegli”. Wykładowi będzie towarzyszyła wystawa „Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość”.
W miniony piątek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Rodzinnego „Piękny Dzień Mamy". Na scenie zaprezentowały się dzieci z piotrkowskich szkół i świetlic.
Czwarty Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych Grot –Art dobiega końca. Jutro (30.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku demokracji” odbędzie się prezentacja finałowa, podczas której poznamy tegorocznych zwycięzców.