05-10-2018

Wystawy w Centrum

Od niedzieli (7.10) w Centrum idei „Ku Demokracji” ukażą się dwie wystawy: fotograficzna Aleksandry Fidziańskiej „Ulica, której już nie ma” oraz uczestników 27. Pleneru Malarskiego Nauczycieli – Spała 2018.
W czwartek (4.10) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się 18. edycja Turnieju Gier i Zabaw dla Dzieci i Młodzieży Najmniej Sprawnej.
Od soboty (6.10) rusza jesienno –zimowy cykl koncertów Old Town Jazz 2018. Jako pierwszy na deskach Skyy Pub wystąpi zespół Paweł Palcowski Quintet.
"patRIOTki" to niezwykły projekt Anki Leśniak, na który składają się portrety reprezentujące polskie bojowniczki z początku XX wieku oraz obiekty – suknie skrywające broń. Wernisaż odbędzie się w piątek (5.10) w Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” ponownie udowodniły swój wielki talent.  Świetne występy w 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego w Pabianicach uplasowały solistki na najwyższych stopniach podium.
 
„Litewskie klimaty” to tytuł wystawy Arunasa Kulikauskasa, litewskiego artysty fotografika, który 27 września już po raz drugi prezentował swoją twórczość w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W zeszłym tygodniu piłkarki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji ,,Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego".
W piątek (28.09) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się Koncert Galowy z okazji 100-lecia Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Bartosz Trocha oraz Dawid Grodzki – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie reprezentują nasze miasto w turnieju umiejętności zawodowych „Euroskills 2018”.
„Litewskie klimaty” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Arunasa Kulikauskasa. Wernisaż odbędzie się czwartek (27.09) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.