Dzisiaj: Wtorek 17 września 2019

  Miło nam poinformować, że został wyznaczony sposób, miejsce oraz terminy przeprowadzania narad koordynacyjnych, mających na celu uzgadnianie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu na obszarze miasta Piotrkowa Trybunalskiego w 2018 roku.
Miło nam poinformować, że w ramach projektu „E-geodezja w Piotrkowie Trybunalskim” wdrażana jest obecnie e-usługa obsługi jednostek wykonawstwa geodezyjnego zapewniająca wymianę danych pomiędzy bazami danych PZGiK i Wykonawcami, przy pomocy oprogramowania GEO-INFO Delta.
Na terenie miasta trwają prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Do drzwi mieszkańców może zapukać geodeta, trzeba go wpuścić na teren posesji i udostępnić obiekty budowlane.
Piotrkowska geodezja wprowadza kolejne udogodnienia dla swoich klientów, w ostatnich dniach wdrożono usługę umożliwiającą dokonanie płatności za pomocą telefonu.
W związku ze zmianą ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016r. poz. 903 z dnia 24 czerwca 2016 r.) od 1 lipca 2016 Art. 4. ww. ustawy wprowadza między innymi zmiany w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne.
 
Na stronie Biura Obsługi Mieszkańców (BOM) Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zamieszczone zostały nowe wzory aktywnych formularzy:
Na stronach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii ukazała się informacja o podpisaniu 5 listopada przez ministra administracji i cyfryzacji rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków.