Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Toaleta publiczna na miarę XXI wieku przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Toaleta publiczna na miarę XXI wieku przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
Opis projektu: Toaleta publiczna zagrażająca w obecnym stanie wypadkiem dzieci i osobom niepełnosprawnym. Z tego szaletu korzystają mieszkańcy nie tylko tego osiedla, którzy nie muszą przychodzić do kościoła. Troska o miasto i polepszenie jego wizerunku wymaga w miejsce obecnej toalety postawienie obiektu dostępnego na miarę XXI wieku. Toalety z kabinami dla osób niepełnosprawnych, starszych i dzieci oraz prysznicem dla osób bezdomnych. Mogą do obsługi przez Miejski Urząd Pracy, zostać utworzone miejsca pracy dla bezdomnych. Wolontariat Caritas przy parafii włączy się czynnie w poparcie projektu po przyznaniu funduszu obywatelskiego. Obecnie nie dysponujemy żadnymi funduszami.

Lokalizacja: Korzystając z przychylności i zgody naszego proboszcza Księdza dr. Stanisława Nowackiego lokalizacja toalety starej w parafii N.S.J 97-300 Piotrków Trybunalski Armii Krajowej 9 jest to obiekt publiczny, otwarty za dzwonnicą przy ul. Kościelnej.

Uzasadnienie:  Problem załatwiania potrzeb fizjologicznych. Obecnie toaleta to obiekt XIX wiek. Z tego szaletu korzystają osoby, które przemieszczają się w tej części miasta między ul. Słowackiego a ul. Kościelną. Nie ma wydzielonego miejsca dla kobiet i mężczyzn, dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Osiedla w tej części miasta nie dysponuje sanitariatem dla osób na wózku inwalidzkim, niepełnosprawnych i dla dzieci. Nowa toaleta ułatwi załatwienie potrzeb fizjologicznych godziwych warunkach. Będzie wizytówką, że władze miasta dbają nie tylko na zewnątrz o miasto. W 2016 roku będą w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Na pewno do Piotrkowa Trybunalskiego będą przyjeżdżać ludzie młodzi z zagranicy. Na pewno będą się przemieszczać również przez nasze osiedle.

Beneficjenci:  Skorzystają na realizacji projektu wszystkie grupy społeczne. Dorośli , dzieci i osoby niepełnosprawne. Skorzystają kobiety i mężczyźni. Obiekt sanitariatu jest obiektem publicznym służącym na co dzień.

Szacunkowy koszt projektu:  około 80 tys. zł. 1/3 robocizna z planem, reszta materiały do wykonania toalet.
← powrót