Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Całodobowa toaleta przy parku Poniatowskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Całodobowa toaleta przy parku Poniatowskiego. Toaleta ta będzie czynna całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Opis projektu: Projekt zakłada wybudowanie w okolicy parku ks. J. Poniatowskiego toalety. Toaleta ta będzie czynna całodobowo, 7 dni w tygodniu. Możliwe to będzie dzięki zakupie toalety przenośnej w pełni automatycznej oferowanej przez firmę Budotechnika. Opracowaniem projektu budowy, montażem i podłączeniem toalety zajmuje się wyżej wymieniona firma. Po stronie samorządu będzie leżało wykonanie projektu budowy dla budynku toalety, jak również przyłączy wodno-kan. I elekt.
Automatyczna toaleta WC TOP posiada elewację pokrytą płytami polerowanego granitu w kolorach szarym lub czarnym. (zresztą wygląd elewacji można indywidualnie dopasować do wymagań konserwatora zabytków). Wodę mydło, papier toaletowy oraz suszarkę otrzymamy po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik. Automatyczne drzwi przesuwne otworzymy również bezdotykowo. Po naszym wyjściu zarówno muszla jak i podłoga zostanie gruntownie umyta a muszla dodatkowo zdezynfekowana i wysuszona. Z myślą o turystach wszelkie informacje oraz instrukcje występują w trzech językach: polskim, niemieckim oraz angielskim. Z myślą o osobach niepełnosprawnych szalet wyposażony został w szereg bezpiecznych poręczy. Nie zabrakło też przewijaka dla niemowląt, ogrzewania podłogowego oraz dyfuzora zapachów. Za nasze bezpieczeństwo odpowiada tutaj szereg czujników oraz systemów takich jak „Żądanie pomocy”, ppoż. Kosze na śmieci oraz moduł GSM dla admnistratora.

Lokalizacja: Ulica Żeromskiego, plac przed parkiem Poniatowskiego ( w miejscu gdzie dawniej stały toalety).

Uzasadnienie:  W Piotrkowie Trybunalskim nie ma żadnej miejskiej toalety czynnej całą dobę 7 dni w tygodniu. Toaleta, która przystosowana byłaby dla osób niepełnosprawnych. Nasz projekt przewiduje budowę toalety w pełni automatycznej, która dostosowana jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Toaleta jest przyjazna dla matek z dziećmi, gdyż w środku znajduje się przewijak. Nie trzeba nikogo przekonywać o potrzebie wybudowania takiej toalety, szczególnie w rejonie często odwiedzanym przez spacerowiczów, w którym nie ma gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Jeżeli chcemy mieć czyste miasto powinniśmy sami o nie zadbać, a wybudowanie tej toalety będzie pierwszym do tego krokiem.

Beneficjenci:  Toaleta będzie służyła wszystkim odwiedzającym park miejski.

Szacunkowy koszt projektu:  Koszt zakupu toalety w pełni automatycznej przenośnej WC TOP, model Grey Stone według cennika firmy Budotechnika Sp. z o.o. to kwota ok. 200.000 zł. Do tego należy doliczyć przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne, a także wykonanie płyty fundamentowej (wg gotowego projektu od firmy Budotechnika).

Łącznie szacunkowy koszt to 220.000 zł.
← powrót