Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Aleja Concordii aleją sportu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Projekt  „Aleja Concordii aleją sportu” zakłada stworzenie siłowni zewnętrznej w celu promowania aktywnego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta.
Opis projektu: Niniejszy projekt zakłada stworzenie siłowni zewnętrznej w celu promowania aktywnego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta.

Projekt przewiduje rozmieszczenie 10 urządzeń do ćwiczeń na trawniku wzdłuż Alei Concordii ( od ul. Dmowskiego do Al. Gen. W. Sikorskiego). W skład powyższej miałyby wejść: wahadło, orbitrek, poręcz, drążek, twister, biegacz, odwodziciel, wyciąg górny, wioślarz, prasa nożna. Poza promocją sportu i utrzymaniem dobrej kondycji przez Piotrkowian stworzenie siłowni zewnętrznej zachęci mniej aktywnych mieszkańców do zadbania o własne zdrowie. Możliwość nieodpłatnego korzystania z urządzeń zapewnia wszystkim równy dostęp.


Lokalizacja: Siłownia zewnętrzna miałaby zostać umieszczona na trawniku wzdłuż Al. Concordii (od ul. Dmowskiego do Al. Gen. W. Sikorskiego) na działce 5/26 przy Al. Concordii w Piotrkowie Trybunalskim.

Uzasadnienie:  Celem projektu jest pobudzenie projektu jest pobudzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców, promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka zdrowotna. Projekt ma za zadanie zachęcić mieszkańców do zwiększenia aktywności sportowej. Al. Concordii jest miejscem, w którym Piotrkowianie nadzwyczaj często uprawiają sporty. Jest to zarówno bieganie, nordic walking czy jazda na rowerze. Zewnętrzna siłownia dostarczy wszystkim trenującym więcej możliwości. Utworzenie siłowni rozwiązuje problem nierówności w dostępie do obiektów sportowych ze względu na różny status materialny mieszkańców. Istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcie zwłaszcza w obszarze o zwiększonej aktywności fizycznej mieszkańców i tak znacznie oddalonym od siłowni zewnętrznej przy jeziorze Bugaj.

Beneficjenci:  Na realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy miasta Piotrków Trybunalski. Będą to zarówno osoby młode jak i starsze (młodzież w wieku szkolnym oraz osoby w wieku produkcyjnym i emerytalnym) zarówno pracujące jak i bezrobotne. Projekt będzie służył wszystkim bez względu na płeć, zarówno tym aktywnie uprawiającym sporty, jak i tym którzy sport uprawiają jedynie rekreacyjnie.

Szacunkowy koszt projektu:  41850 zł brutto.
← powrót