Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Od juniora do seniora – wszyscy dbamy o zdrowie, dobre samopoczucie i relacje międzyludzkie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Od juniora do seniora – wszyscy dbamy o zdrowie, dobre samopoczucie i relacje międzyludzkie.
 
Zakres tematyczny: /Kultura, sport, rekreacja, bezpieczeństwo/
Wykorzystanie osiedlowych terenów zielonych do tworzenia miejsc do aktywnego wypoczynku oraz spotkań dla wszystkich mieszkańców poprzez zainstalowane odpowiedniej infrastruktury – podniesienia stanu bezpieczeństwa i estetyki w rejonie.
Opis projektu: Projekt przewiduje uzupełnienie , naprawę i rozbudowę małej  infrastruktury usytuowanej w strefie zieleni – w sposób umożliwiający w pełni wykorzystanie tego miejsca do celów rekreacyjnych (zabawy, ćwiczenia, spotkania sąsiadów) dla wszystkich grup wiekowych okolicznych mieszkańców. W powyższym celu należy:
- wygrodzić część zabawową dla najmłodszych oraz zainstalować dla nich urządzenia do zabawy np.: zestaw labirynt, karuzela młynek, 3 bujaki: konik, słoń, motor, pociąg pędziwiatr, wagonik oraz maty wygłuszające (syntetyczne podłoże)
- zamontować urządzenia zewnętrznego sprzętu rekreacyjnego dla młodzieży i dorosłych.
- wstawić ławki i stoliki do gier planszowych – tworząc kącik dla seniorów.
- dokonać naprawy chodnika- przyległego do placu rekreacyjnego od strony wschodniej  (w ciągu pieszym przedszkole –szkoła).
- uregulować kwestię przez odpowiednie oznakowanie (np. strefa ruchu, strefa zamieszkania itp.) na drodze osiedlowej po stronie zachodniej terenu zielonego , co będzie stanowiło gwarancję bezpiecznego korzystania z miejsca rekreacji.
- stworzenie bezprzewodowej darmowej sieci Wi-Fi.
- zamontowanie kamer monitoringu (3 sztuki)
- zainstalowanie 4 lamp solarnych na terenie placu zabaw dla dzieci, doświetlających teren po zmroku oraz podnoszących walory estetyczne.
- zainstalowanie 4 koszy na śmieci.
-zamontowanie 2 stojaków na rowery.
Lokalizacja:  Teren zielony przewidziany na realizację projektu znajduje się na działce 443/6 wśród bloków osiedlowych, usytuowanych pomiędzy ulicami Łódzka – Wysoka w Piotrkowie Tryb.
Uzasadnienie:  Celem realizacji projektu jest stworzenie wewnątrz osiedla miejsca umożliwiającego aktywny wypoczynek dla wszystkich mieszkańców osiedla – miejsca służącego integracji pokoleniowej. Nadto miejsce takie służyć będzie aktywnemu wypoczynkowi, wspomniane integracji – w tym z dziećmi niepełnosprawnymi z przedszkola integracyjnego, jak również podnoszenia sprawności  fizycznej.
Instalacja darmowej sieci internetowej na osiedlu służyć będzie zagospodarowaniu czasu opiekunom bawiących się dzieci. Tak zorganizowane i monitorowane miejsce pozwoliłoby na miły, przyjemny i pożyteczny relaks z gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich korzystających z tej formy wypoczynku na tymże terenie. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia podniesienia estetyki na osiedlu.  
Beneficjenci:  Projekt skierowany jest do wielu grup społecznych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno przedszkolnym (przedszkole przy ul. Topolowej), przez dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa i gimnazjum przy ul. Wysokiej) i młodzież aż do dorosłych – w szczególności seniorów z osiedla i terenów pobliskich.
Szacunkowy koszt projektu  : 
-urządzenia do zabawy dla najmłodszych, wygrodzenie, maty wygłuszające- podłoże syntetyczne -50 tys. zł.
- Koła Tai Chi duże i małe, biegacz, orbitrek, wioślarz, wahadło, twister, teblica informacyjna ok. 30 tys. zł.
- dwa zestawy ławek ze stlikami do gier planszowych w cenie ok 20 tys. zł.
- dwa stojaki na rowery ok. 2 tys. zł.
- naprawa chodnika ok 20 tys. zł.
- oznakowanie drogi osiedlowej ok. 4 tys. zł.
- monitoring terenu ok. 30 tys. zł.
- montaż bezprzewodowej sieci internetowej 20 tys. zł.
- lampy solarne 25 tys. zł.
- kosze naśmieci 3 tys. zł.
- modernizacja małej architektury terenu zielonego 10 tys. zł.
- robocizna- montaż urządzeń 40 tys. zł.

 
← powrót