Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Moje miejsce rekreacji na osiedlu Wyzwolenia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Moje miejsce rekreacji na osiedlu Wyzwolenia.
 
Zakres tematyczny: Doposażenie placu zabaw, zbudowanie mini siłowni zewnętrznej oraz wymiana nawierzchni i zamontowanie bramko – koszy na istniejącym boisku.
Opis projektu: Społeczność osiedla Wyzwolenia zmienia się z roku na rok. Osiedle to zamieszkuje coraz więcej młodych małżeństw z dziećmi. Rosnąca liczba dzieci jak i młodzieży powoduje, że osiedle nie dysponuje wystarczającą bazą rekreacyjną. Jednak większość dzieci korzysta z placu zbaw przy miejskim targowisku. Plac ten jest jednak zbyt mały i posiada zbyt małą liczbę huśtawek. Dodatkowo nierówne podłoże powoduje, że plac nie jest również bezpieczny dla dzieci. Stąd nasza propozycja, aby rozbudować i doposażyć istniejący plac. Nowe huśtawki a także podłoże w postaci mat poliuretanowych spowodują, iż miejsce to będzie bezpieczne. W trosce o młodzież i zapewnienie im odpowiedniej rekreacji wnioskujemy również o stworzenie siłowni zewnętrznej, która byłaby doskonałym uzupełnieniem bazy sportowo – rekreacyjnej na osiedlu Wyzwolenia. Rozbudowanie placu zabaw i stworzenie siłowni zewnętrznej spowoduje, że powstanie bezpieczne i przyjazne miejsce dla całych rodzin.
Lokalizacja:  plac zabaw obok targowiska miejskiego na osiedlu Wyzwolenia.
Uzasadnienie:  Plac zabaw w obecnym kształcie nie jest bezpieczny dla korzystających z niego dzieci. Nierówne podłoże powoduje, że już kilka razy doszło do poważnych upadków. W trosce o bezpieczeństwo, radość jak i możliwość zabawy przez rosnącą liczbę dzieci z osiedla Wyzwolenia wnioskujemy o rozbudowę istniejącego placu zabaw. Na pozostałym terenie chcemy również stworzyć miejsce dla młodzieży, która na naszym osiedlu nie ma miejsca dla siebie. Siłownia zewnętrzna dałaby szansę na rozwój fizyczny, jak i odpowiednie zagospodarowanie czasu przez dorastającą młodzież. Stworzenie takiego miejsca spowoduje również ożywienie tej część miasta.
 Beneficjenci:  Z realizacji w/w projektu skorzystają całe rodziny z osiedla Wyzwolenia. Dzieci spędzą bezpiecznie czas na placu zabaw, młodzież skorzysta z siłowni, a dorośli z ławek znajdujących się dookoła placu zabaw. Będzie to miejsce przyjazne i bezpieczne dla mieszkańców tej części miasta.
 Szacunkowy koszt projektu  Koszt urządzeń na placu zabaw – całość 12,500*
 
← powrót