Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej od ulicy Wroniej do boków nr 43 i 47 oraz parkingu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej od ulicy Wroniej do boków nr 43 i 47 oraz parkingu. Budowa parkingu przy bloku nr 43, budowa chodników, przekładka chodnika.
 
Zakres tematyczny:
1- okrawężnikowanie oraz położenie dywanika asfaltowego.
2- wykonanie parkingu z płyt betonowych ażurowych.
3- wykonanie chodników z płyt betonowych.
4- przywrócenie funkcjonalności chodnika i trawnika.
5- przełożenie chodnika.
Opis projektu: Przedmiotowy projekt uwzględnia:
- zgłaszany od wielu lat postulat położenia dywanika asfaltowego na drodze dojazdowej do ulicy Wroniej do bloków nr 43 i 47 oraz parkingu zwieńczy do końca komunikację po asfaltowych nawierzchniach dróg osiedla eliminując dziury, wyboje itp.
- wykonanie parkingu z płyt ażurowych w szczycie bloku nr 43 będzie realizacją zgłaszanego od lat postulatu w tej sprawie.
- chodniki (z płyt betonowych)
* niezbędny dla pieszych w opadach deszczu i wiosennych roztopach śniegu szczególnie przy przejściu od przystanku MZK do bloków i w dużej części do noclegowni.
* niezbędny dla mieszkańców bloku nr 43 udających się na przystanek MZK itp.
* niezbędny dla mieszkańców północnej strony bloku nr 55/59 oraz noclegowni (wydeptana  ścieżka)
* niezbędny dla mieszkańców noclegowni udających się do sklepu (wydeptana ścieżka)
- odtworzenie chodnika dla pieszych oraz trawnika w śladzie ulicy Wroniej ze względów funkcjonalnych i czysto estetycznych
- przełożenie istniejącego chodnika wraz z jego podniesieniem w stosunku do przylegającego terenu z uwagi na konieczność zapewnienia jego funkcjonalności w opadach deszczu.  
Lokalizacja: Modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej od ulicy Wroniej do boków nr 43 i 47 oraz parkingu. Budowa parkingu przy bloku nr 43, budowa chodników, przekładka chodnika.
Beneficjenci: Z przedłożonego projektu korzystać będą w różnym zakresie wszyscy mieszkańcy trzech bloków mieszkalnych oraz noclegowni. Dywanik asfaltowy poprawi komfort jazdy a parking z płyt ażurowych podniesie standard bezpieczeństwa na drodze wzdłuż bloku nr 43. Chodniki z płyt betonowych poprawią generalnie standard i bezpieczeństwo w komunikacji pieszej od przystanku MZK do bloków mieszkalnych a wydeptane w trawnikach ścieżki są zarazem „planem sytuacyjnym” dla wykonania chodnika z płyt betonowych.
Szacunkowy koszt projektu nie może przekraczać kwoty 300 tys. zł.
 
← powrót