Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Z uśmiechem do Sabat Krajno

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
zdjęcie
W ramach projektu „Podaruj uśmiech” - realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - rodziny objęte pomocą wzięły udział w wycieczce do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.
„Podaruj uśmiech” to nazwa projektu, którego celem jest poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych lub dotkniętych zjawiskiem przemocy, zamieszkujących na terenie Piotrkowa. W tym roku programem zostało objętych 40 dzieci i 30 rodziców, które uczestniczą, m.in. w warsztatach, wycieczkach, spotkaniach i konkursach.

Wyjazd do Parku Rozrywki odbył się w drugiej połowie sierpnia. W wycieczce wzięło udział 46 osób – dzieci i młodzież z rodzicami oraz kadra projektu. Dla uczestników wyjazdu był to dzień pełen wrażeń.
W parku linowym, jednym z największych w Polsce, zróżnicowane poziomy trudności pozwoliły na przetestowanie swoich umiejętności starszym, jak i najmłodszym uczestnikom wyjazdu. Z kolei w lunaparku najwięcej radości sprawiły dzieciom, m.in.: strefa dmuchanych zamków z 7 - metrową zjeżdżalnią, elektryczne łódeczki, bawialnia w postaci stacji kosmicznej, karuzelą Crazy Yacht imitująca sztorm, czy  Eurobungee. Aleja Miniatur pozwoliła uczestnikom odbyć podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin. Na koniec mocnych wrażeń dostarczyło również kino 6D.

Jak podkreślają realizatorzy projektu celem powyższego działania była integracja rodzin poprzez wdrożenie w alternatywne formy spędzania czasu wolnego.
Projekt „Podaruj uśmiech” będzie realizowany do grudnia bieżącego roku we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, szkołami podstawowymi, Policją lub Strażą Miejską, świetlicami środowiskowymi oraz Państwową Strażą Pożarną.
← powrót