Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Z Mistrzem Świata po Wierzejach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Blisko 3 kilometry z Jakubem Delągiem, mistrzem świata nordic walking, przeszli uczestnicy „Rodzinnego spaceru po Wierzejach”, który odbył się w piątkowe (31.08) popołudnie. 
Rajd rozpoczął się przy kąpielisku „Słoneczko”. Przed rozpoczęciem Jakub Deląg opowiedział wszystkim przybyłym o uprawianiu nordic walking. Piotrkowski mistrz świata udzielał wskazówek dotyczących prawidłowego uprawiania tej dyscypliny sportu. Przybyli mogli się dowiedzieć m.in. jak prawidłowo dobrać wysokość kijków czy zapoznać się prawidłowym ustawieniem ciała.

​- Nordic walking jest sportem dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Zaczynając od dzieci, które tyle co nauczyły się chodzić samemu, do stulatków. Podczas spaceru wykorzystujemy praktycznie wszystkie partie mięśni zaś kijki odciążają nasze stawów stąd nordic walking to lek na nasze zdrowie - mówił podczas rozgrzewki nasz Mistrz Świata, po której uczestnicy wyruszyli w stronę osiedla Wierzeje.
Podczas marszu zaplanowano jeden przystanek, przy przebudowanej pętli autobusowej znajdującej się u zbiegu ulic Jeziornej i Wierzeje (więcej o inwestycji piszemy TUTAJ).

W tym miejscu na uczestników wycieczki czekał Kacper Czapczyk z Centrum Informacji Turystycznej, który opowiedział o legendach związanych z osiedlem Wierzeje i jeziorem Bugaj, a także zakończonej niedawno przebudowie układu drogowego wraz z pętlą autobusową.
Tutaj czekała również niespodzianka na zmotoryzowanych - upominki, które wręczył prezydent Krzysztof Chojniak.
Po krótkiej przerwie uczestnicy wyruszali w dalszą wędrówkę. Trasa spaceru powiodła jeszcze ulicami: Piwną, Palmową, Sasanek oraz Zawiłą.

Rajd zakończył się przy boisku przy ul. Zawiłej, gdzie na uczestników czekał Jałowiec oraz i słodki poczęstunek.
← powrót