Wspieramy szpital na Rakowskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Piotrkowski samorząd ufundował dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika (ul. Rakowska) specjalistyczny aparat USG, który trafił na Oddział Urologiczny. Przekazanie sprzętu odbyło się w środę, 20 grudnia.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Rakowskiej wzbogacił się o nowoczesny sprzęt, który trafił na Oddział Urologiczny i Diagnostyczny: centoklaw plazmowy oraz dwa aparaty USG. Jeden z aparatów został ufundowany przez piotrkowski magistrat.
- Wsłuchujemy się w głosy dyrekcji szpitala. Mimo, że nie jesteśmy organem założycielskim i prowadzącym, w ramach dobrej współpracy wspieramy placówkę przy zakupie sprzętu, który służy sprawnej diagnostyce. Mam nadzieję, że poprawi to komfort pracy lekarzy i jakość świadczenia pomocy pacjentom, w tym m.in. piotrkowianom - mówił podczas przekazania sprzętu prezydent Krzysztof Chojniak.

- Sprzęt znacznie usprawni nam pracę i bardzo z cieszymy się tego prezentu – podkreśłał Mariusz Gortyński ordynator Oddziału Urologicznego i zaznaczył, że sprzęt jest nieodzownym wyposażeniem na każdym oddziale urologicznym.
- Przede wszystkim pod względem szybkiej oceny schorzeń układu moczowego z racji leczenia zabiegowego. Będzie on też wykorzystywany do diagnostyki nowotworowej, głownie w przypadku wykonywania biopsji gruczołu krokowego pod kontrolą USG, co obecnie jest standardem przy rozpoznawaniu raka tego gruczołu.

Jak podsumował dyrektor placówki Marek Konieczko, nowoczesny sprzęt to przede wszystkim bezpieczeństwo i świadczenie pomocy na wysokim poziomie. - Mimo, że każdy z tych sprzętów przeznaczony jest do innego rodzaju badania, to wzajemnie się uzupełniają. Obecnie mamy kompletnie wyposażony oddział.
← powrót