W trosce o jakość powietrza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
20 czujników mierzących jakość powietrza zostanie zainstalowanych w Piotrkowie Trybunalskim. Sprzęt w naszym mieście pojawi się w na przełomie lutego i marca.
Obecnie jakość powietrza nad Piotrkowem mierzy jeden detektor, który znajduje się w na Krakowskim Przedmieściu. To powoduje, że badanie nie jest miarodajne. W trosce o szczegółowy monitoring jakości powietrza Urząd Miasta zdecydował się na zakup większej ilości detektorów.

- Temat smogu jest obecnie niezwykle istotny. Aby móc odpowiedzialnie informować na temat występowania tego zjawiska w naszym mieście musimy mieć odpowiednie narzędzie – wyjaśnia wiceprezydent Adam Karzewnik.
- Stosowanie sensorów umożliwia tworzenie map zanieczyszczeń, większą dokładność w typowaniu „trucicieli” i monitorowanie problemu zanieczyszczenia powietrza. W ten sposób poznamy, w których należałoby zachęcać mieszkańców do wymiany systemów grzewczych na bardziej ekologiczne oraz zintensyfikować kontrole straży miejskiej – dodaje wiceprezydent.
Uzyskiwane wyniki będą nie tylko ważnym źródłem informacji o jakości powietrza, ale znane będą także ciśnienie oraz wilgotność powietrza.
Sprawdzenie aktualnych danych będzie bardzo proste i dostępne za pomocą specjalnej aplikacji na telefony komórkowe.

Urząd Miasta zamierza zakupić 20 czujników, które znajda się w różnych częściach miasta. Szacunkowy koszt ich zakupu i montażu to ok. 30 tys. zł. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta.
Proponowane lokalizacje detektorów monitorowania jakości powietrza prezentują się następująco:
1. ul. Włókiennicza – PS nr 12
2. ul. Broniewskiego – IV LO
3. ul. Szmidta – SP 11
4. ul. Krakowskie Przedmieście – MZK Sp. z o.o.
5. ul. Roosevelta – ZSP nr 1
6. Pasaż K. Rudowskiego – budynek UM
7. Al. Kopernika – I LO
8. ul. Wojska Polskiego – SP nr 10 oraz PS nr 26
9. ul. Mickiewicza – PS nr 11
10. ul Słowackiego – budynek Straży Miejskiej
11. ul. Wysoka – SP nr 3
12. ul. Dmowskiego – SP nr 13 oraz ZSP nr 2
13. ul. Szkolna – budynek UM
14. ul. Kostromska – SP nr 2
15. ul. Belzacka – OsiR
16. ul. 25 pułku pichoty – ujęcie wody „Szczekanica”
17. osiedle Wierzeje – 2 szt.

Przypominamy, że od 5 lutego trwa nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców w przydomowych kotłowniach. Beneficjenci mogą uzyskać nawet 40 procent kosztów kwalifikowanych. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
← powrót