Sześćdziesiątka "Budowlanki"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
zdjęcie
Popularna „Budowlanka” obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. W piątek (8.12) w placówce zorganizowano uroczystości jubileuszowe.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 im. Władysława Reymonta powstał w 1957 roku. W tym roku placówka obchodzi sześćdziesiątą rocznicę powstania, a rocznicowe obchody były rozłożone na cały rok.

Dziś (8.12) zorganizowano oficjalną uroczystość sześćdziesięciolecia. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawiono w kościele pw. św. Jakuba. Następnie uczniowie, absolwenci, byli i obecni nauczyciele oraz zaproszeni goście przeszli do siedziby szkoły.
W murach placówki przywitała wszystkich Edyta Wiernicka, dyrektor ZSPiPOW nr 3.
- Jubileusz 60-lecia szkoły to czas żeby spojrzeć wstecz. Ta wyjątkowa uroczystość pozwala ocalić od zapomnienia cząstkę ważnego dla uczniów i nauczycieli miejsca i wspólnie spędzonego czasu, uświadomić sobie dotychczasowy dorobek, a jednocześnie kreślić ambitne plany na przyszłość - mówiła dyrektor Wiernicka.

W trakcie święta przypomniano historię szkoły od czasów gdy placówka mieściła się jeszcze w pałacu Rudowskich, a także opowiedziano historię najwybitniejszych absolwentów.

Uroczystość była okazją do podziękowań za dotychczasowe osiągniecia oraz złożenia życzeń na przyszłość.
- To rok wyjątkowych dla szkoły rocznic: 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego, 150-lecia urodzin Reymonta oraz 60-lecia istnienia placówki – mówił prezydent Krzysztof Chojniak, który życzył, aby te splatające się okrągłe jubileusze były inspiracją do jeszcze lepszej i intensywniejszej pracy.
- Rocznice zdarzają się co jakiś czas, ale nie byłoby powodów do świętowania gdyby nie codzienne zaangażowanie uczniów tej szkoły, rzetelna praca nauczycieli i pracowników administracyjnych, za którą bardzo serdecznie wszystkim dziękuję – podkreślił prezydent Chojniak, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Marianem Błaszczyńskim złożył na ręce dyrektor placówki kwiaty oraz pamiątkową tabliczkę.

Świętowanie nie mogło obyć się bez części artystycznej, którą przygotowali uczniowie oraz absolwenci szkoły. Na koniec na wszystkich czekał urodzinowy tort.
← powrót