Świętowali żołnierze-górnicy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Jubileusz 26-lecia istnienia oraz święto patronki górników św. Barbary były okazją do spotkania piotrkowskiego oddziału Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.
Zorganizowane w czwartek (7.12) uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie żołnierze-górnicy oraz przybyli goście udali się do Starostwa Powiatowego, gdzie odbyła się część oficjalna.
- Z roku na rok jest nas coraz mniej, jednak dziękuję tym wszystkim, którzy dzisiaj zebrali się by wspólnie świętować nasz jubileusz – powitał zebranych Mieczysław Ratajczyk, prezes Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników i przypomniał krótką historię działalności piotrkowskiego oddziału.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości był prezydent Krzysztof Chojniak, który przypomniał, że Piotrków Trybunalski obchodzi w tym roku jubileusz 800-lecia.
- Składa się na niego także 26 lat działalności Państwa Związku. Dziękuję za zaangażowanie, wsparcie i udział w wielu wydarzeniach, które w tym  roku obchodziliśmy w naszym mieście. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, abyście dalej mogli działać i dawać przykład młodemu pokoleniu – podkreślił prezydent Krzysztof Chojniak, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Marianem Błaszczyńskim wręczył zebranym pamiątkowe publikacje o mieście.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania pamiątkowymi medalami osób, które przez lata działały na rzecz związku.
Część oficjalną zakończyła symboliczna lamka szampana oraz występ kabaretu „Trzeciaki”.
← powrót