Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Święto seniorów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski był gospodarzem Wojewódzkiego Dnia Seniora. Impreza odbyła się w niedzielę (2.09) na boisku piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Impreza rozpoczęła się w godzinach do południowych, a seniorzy do naszego miasta przyjechali z całego województwa łódzkiego. Przybyłych na obchody Wojewódzkiego Dnia Seniora powitał wiceprezydent Andrzej Kacperek.
- Dane WHO wskazują, że w roku 2050 osób w wieku starszym nie będzie 600 milionów, a dwa miliardy – mówił wiceprezydent. - To ogromne wyzwanie dla władz państwowych, a także dla samorządów. Podejmujemy działania, które mają przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych, a dzisiejsze spotkanie jest jednym z nich. Chcemy stwarzać warunki do tego, aby ten tkwiący w seniorach ogromny kapitał wiedzy i doświadczenia życiowego uwolnić. To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich – podkreślił wiceprezydent.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny, podczas którego zaprezentowali się przedstawiciele klubów seniora i organizacji zrzeszających najstarszych mieszkańców. Piotrków Trybunalski reprezentował zespół „Ewki” oraz chór „Radość życia”. Były przyśpiewki i tańce, a prezentacje urozmaicone były konkursami.
Podczas trwania święta seniorów na specjalnie przygotowanych stoiskach można było podziwiać ich rękodzieło.
Na zakończenie imprezy wystąpił zespół „No To Co”.
← powrót