Światła zwiększą bezpieczeństwo

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Pojawi się tu nowa sygnalizacja świetlna.
Inwestycja będzie realizowana przy przejściu dla pieszych na wysokości I Liceum Ogólnokształcącego, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Krakowskie Przedmieście.
- Sygnalizacja w tym miejscu jest bardzo potrzebna. Przechodzą tędy m.in. dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 16 oraz młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik i dodaje, że to kolejny etap poprawy bezpieczeństwa na trasie wschód-zachód.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. W ramach prac przewidziano budowę potrzebnego okablowania, montaż urządzeń sygnalizacji oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
- Sygnalizacja będzie wyposażona w kamery videorejestracji, a także przycisk dla pieszych. Dzięki temu na skrzyżowaniu będzie zachowana płynność ruchu – podkreślają pracownicy ZDiUM.

Oferty w przetargu można składać do 30 października, a sygnalizacja ma być gotowa do 20 grudnia. 
← powrót