Dzisiaj: Piątek 22 marca 2019

Strażnicy świętowali

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
zdjęcie
29 sierpnia obchodzony jest Dzień Strażnika Miejskiego. Z tej okazji w piątek (31.08) w Piotrkowie Trybunalskim podziękowano funkcjonariuszom za ich służbę, wręczono nagrody i awanse.
Dzień Straży Miejskiej ustanowiony został w rocznicę uchwalenia ustawy z 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej.
Z tej okazji dziś (31 sierpnia) w Ośrodku Sportu i Rekreacji ze strażnikami piotrkowskiej formacji spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak, który podziękował funkcjonariuszom za ich codzienną służbę na rzecz mieszkańców naszego miasta.
- Z biegiem lat nieco zmienia się charakter naszej pracy, ale od lat służba strażników toczy się wokół codziennych spraw piotrkowian. Chodzi o zachowanie czystości i porządku publicznego, ochronę środowiska, funkcjonowanie infrastruktury miasta, ale przede wszystkim o udzielanie pomocy osobom, które tego potrzebują – mówił Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej.

Tradycyjnie podczas święta wręczono wyróżnienia i awanse. W tym roku trzech strażników zostało awansowanych na wyższe stopnie, natomiast sześciu funkcjonariuszy otrzymało z rąk prezydenta wyróżnienia za wzorową służbę.
- Nie wyobrażam sobie funkcjonowania samorządu bez Straży Miejskiej. Wasza praca jest bardzo potrzebna, ponieważ wykonujecie zadania, które nie leżą w kompetencji innych służb – mówił podczas spotkania prezydent Krzysztof Chojniak, dziękując funkcjonariuszom za codzienne zaangażowanie w życie miasta oraz życząc wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań za współpracę od przedstawicieli innych służb mundurowych działających na terenie miasta.
← powrót