Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Stabilny budżet Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
Rating Piotrkowa pozostaje niezmiennie na wysokim poziomie inwestycyjnym "A" z perspektywą stabilną. Aktualizacja ratingu ukazała się w miniony piątek. 
Rating to nic innego, jak ocena wiarygodności finansowej samorządu. Finanse Piotrkowa Trybunalskiego pod lupę wzięła Polska Agencja Ratingowa INC Rating. Pierwsza ocena dla naszego miasta przygotowana była w czerwcu. Zgodnie z założeniami rating jest aktualizowany co kwartał. Po trzech miesiącach niezależni specjaliści po zbadaniu sytuacji finansowej miasta ponownie uznali, że kondycja naszego budżetu jest bardzo dobra.

Rating dla Piotrkowa Trybunalskiego określono na poziomie "A", czyli bardzo wysoko. Oznacza on niski poziom ryzyka dla inwestorów i instytucji finansujących. Ocena została opublikowana na oficjalnej stronie Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych i Giełd (ESMA).

- Utrzymanie poziomu A jest dla całego miasta bardzo dobrą wiadomością. Świadczy to o bezpiecznym i rozsądnym zarządzaniu budżetem miasta – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak i zaznacza, że bardzo istotna jest stabilna perspektywa naszego ratingu.
- Rating jest także dużym wyzwaniem. Jeśli chcemy zachować stabilną perspektywę to musimy zadbać o dobrą relację między dochodami i wydatkami bieżącymi oraz niski poziom obsługi zadłużenia – podkreśla prezydent.
← powrót