Sprawdzili sportową wiedzę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
Damian Pawulski został zwycięzcą VII Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Rywalizacja znawców sportu z naszego miasta odbyła się w sobotę (4.11) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
Już po raz kolejny fani sportu mogli sprawdzić swoją wiedzę. W tym roku po raz pierwszy konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W „Ekonomiku” rywalizowano w dwóch kategoriach: dzieci ze szkół podstawowych oraz dorośli.

Zadaniem najmłodszych było napisanie testu wiedzy sportowej, na podstawie którego wyłoniono zwycięzców. Najlepszy okazał się Patryk Dawidowicz, który zdobył 47 na 50 możliwych do zdobycia punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Szczepaniak (46 punktów), a trzecie Tymoteusz Olczyk (31,5 punktu).

Rywalizacja w kategorii open była podzielona na dwie części. Na podstawie testu wyłoniono ośmiu najlepszych zawodników, którzy zmierzyli się w fazie pucharowej.
- W tej części rywalizowano w pojedynkach „jeden na jeden”. W ten sposób rozegrano ćwierćfinały, półfinały oraz finał – relacjonują organizatorzy dodając, że rywalizacja w decydującej części była bardzo zacięta.
Zwycięzcą okazał się Damian Pawulski, na drugim miejscu znalazł się Jakub Adamczyk, a na trzecim Jakub Sośnia.

Troje najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, a zwycięzca całego konkursu otrzymał także bilet na mecz Polska – Urugwaj, który ufundował Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Specjalną nagrodę - sesję zdjęciową ufundowaną przez ZSP nr 5 - otrzymała najlepsza kobieta - Julia Pawulska. Na koniec wśród wszystkich uczestników rozlosowano dodatkowe nagrody, które na konkurs przekazał Adam Kszczot - wicemistrz świata w biegu na 800 metrów.

W załącznikach można znaleźć pytania na jakie odpowiadali uczestnicy konkursu.  
← powrót