Dzisiaj: Piątek 22 marca 2019

Spod rusztowań wyłoniły się oficyny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
Dobiega końca modernizacja budynków zlokalizowanych przy ul. Wojska Polskiego 29/31. Spod rusztowań wyłoniły się już odnowione oficyny.
Kompleksowy remont nieruchomości położonych przy ulicy Wojska Polskiego 29/31 rozpoczął się w ubiegłym roku. Inwestycję rozpoczęto od modernizacji kamienicy frontowej oraz zabytkowej bramy poczty konnej. W tym roku w ramach kontynuacji wykonano renowację oficyn, znajdujących się w głębi podwórza. Spod rusztowań wyłoniły się kolorowe elewacje, które idealnie współgrają z frontową kamienicą.

Zakres prac przeprowadzony na budynkach jest analogiczny do prac zeszłorocznych. Mianowicie wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, przemurowano ubytki i pęknięcia ścian oraz uzupełniono brakujące fragmenty gzymsu, po czym budynki ocieplono i pomalowano.
To jednak nie koniec prac przy Wojska Polskiego 29/31.
- Kolejnym etapem jest zmiana wizerunku placu. Cały teren zostanie utwardzony oraz odwodniony – wyjaśnia Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zlecało inwestycję.

Dzięki wykonanym pracom piotrkowskie Podzamcze zyska kolejne piękne podwórze idealnie współgrające z położonym w pobliżu placem Czarnieckiego.

Modernizacja budynków przy ul. Wojska Polskiego 29/31 wykonywana jest w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim” na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
← powrót