Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Spacer z Mistrzem Świata po Wierzejach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
Zakończyła się przebudowa pętli na osiedlu Wierzeje. Po przebudowanej drodze powiedzie trasa rodzinnego spaceru, który odbędzie się już w piątkowe (31.08) popołudnie.
Po sześciu miesiącach wytężonych prac do użytku mieszkańców oddana została przebudowana pętla autobusowa na osiedlu Wierzeje. Inwestycja objęła część od skrzyżowania ulicy Jeziornej z Wierzeje do ulicy Dalekiej.

Jak podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik inwestycja zdecydowanie poprawiła bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.
- Pętla autobusowa zyskała całkowicie nowy kształt. Pojawiła się wysepka uniemożliwiająca ścinanie skrzyżowania i przejeżdzanie zbyt blisko osób oczekujących na autobus. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie pętli powstała zatoka autobusowa, dzięki której pasażerowie z autobusu mogą wychodzić na chodnik, a nie – jak było do tej pory – bezpośrednio na ulicę – wylicza wiceprezydent.

Po przebudowanej drodze powiedzie trasa „Rodzinnego spaceru po Wierzejach”, który odbędzie się już w najbliższy piątek. Pieszą wycieczkę poprowadzi Jakub Deląg, mistrz świata w nordic walking.
Rajd rozpocznie się przy kąpielisku „Słoneczko” o godz. 16:00. Przed rozpoczęciem Jakub Deląg opowie przybyłym kilka najważniejszych wskazówek dotyczących prawidłowego uprawiania nordic walking.
Następnie uczestnicy przejdą ulicą Wierzeje i zatrzymają się przy przebudowanej pętli autobusowej. Tutaj przewodnik opowie o legendach związanych z jeziorem Bugaj i osiedlem Wierzeje.
Po krótkiej przerwie uczestnicy wyruszą w dalszą drogę i przejdą ulicami: Piwną, Palmową, Sasanek oraz Zawiłą.
Zakończenie spaceru odbędzie się na boisku przy ul. Zawiłej, gdzie czekać będą chłodzące napoje oraz słodki poczęstunek.

← powrót