Komunikatkomunikat
  • UWAGA! W związku ze zmianą operatora sieci telefonicznej czasowo niedostępny będzie numer telefonu służby dyżurnej Straży Miejskiej 986. Zgłoszenia można kierować pod numerem telefonii komórkowej 669 997 986.   ∗

Samorząd wspiera piotrkowską Policję

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
115 tysięcy złotych przeznaczył piotrkowski magistrat na patrole ponadnormatywne Policji w 2018 roku. Dziś (28.12.) w Urzędzie Miasta podpisano porozumienie w tej sprawie.
Uchwałę o przekazaniu pieniędzy dla Komendy Miejskiej Policji podjęto na grudniowej sesji Rady Miasta. W czwartek, 28 grudnia Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak oraz Komendant Miejski Policji insp. Dariusz Partyka podpisali porozumienie, na mocy którego komenda otrzyma z budżetu miasta 115 tys. zł na patrole ponadnormatywne. 
- Aby bezpieczeństwo w naszym mieście było na wysokim poziomie przeznaczamy dodatkowe pieniądze na patrole, które pojawiają się na terenie całego miasta. Jest to formuła sprawdzona ponieważ już od kilku lat wspieramy Komendę Miejską Policji tego typu działaniami. Jak pokazuje doświadczenie bezpośrednio przekłada się to na poprawę bezpieczeństwa - mówił po podpisaniu dokumentów prezydent.

Jak ważne jest to wsparcie dla piotrkowskiej jednostki podkreślał komendant Partyka. - Są to bardzo dobrze wydane pieniądze, gdyż jest to ponad 400 dodatkowych patroli w ciągu roku. Było to bardzo ważne, chociażby w mijającym roku 800-lecia, w którym odbywało się mnóstwo imprez, mieliśmy dużo gości. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zabezpieczyć wszystkie te wydarzenia i dbać o bezpieczeństwo uczestników.

Już od stycznia, na piotrkowskich ulicach pojawiać się będą dwuosobowe patrole pełniące służbę zgodnie z przyjętym planem dyslokacji, stworzonym na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, wnioskami Komisji Bezpieczeństwa Porządku oraz mieszkańców.
← powrót