Dzisiaj: Czwartek 20 lutego 2020

Rower miejski pod koniec sierpnia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
zdjęcie
Piotrkowski rower miejski w tym roku wystartuje 27 sierpnia. System będzie składał się z dziesięciu stacji i 80 rowerów.
Przez cztery miesiące ubiegłego roku, tj. od połowy lipca do połowy listopada, na terenie Piotrkowa funkcjonował pilotażowy projekt roweru miejskiego. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego będzie nie tylko kontynuowany, ale zostanie także rozszerzony.
W tym roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na prowadzenie roweru miejskiego przez najbliższe 4 lata. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike, która była operatorem systemu także w ubiegłym roku.

W tym roku – ze względu na czas przygotowania stacji i rowerów – system ruszy 27 sierpnia i będzie działał do końca października.
W latach 2020-2022 rower miejski będzie funkcjonował od 1 kwietnia do 31 października.

Na nowy system złoży się dziesięć stacji, w tym dziewięć stacji stałych:
- Dworzec Kolejowy,
- Belzacka Basen,
- Stare Miasto Mediateka,
- Park im. ks. J. Poniatowskiego,
- Osiedle Łódzka,
- Dmowskiego Poprzeczna,
- Osiedle Wyzwolenia,
- Wierzeje,
- Słowackiego Osiedle
oraz jedna sezonowa przy kąpielisku „Słoneczko” (czynna od 1 czerwca do 30 września).

W systemie miejskim do dyspozycji mieszkańców będzie łącznie 80 rowerów, w tym: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne/cargo i 4 rowerki dziecięce. Z kolei w czasie działania dziewięciu stacji stałych będzie o osiem rowerów standardowych mniej.

Aby wypożyczyć rower będzie trzeba zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.
Za przejażdżkę od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą kolejną rozpoczętą godzinę jazdy zapłacimy dodatkowe 2 zł.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.PiotrkowskiRower.pl.
← powrót