Przy Kopernika powstaje sygnalizacja

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
zdjęcie
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Rozpoczęła się budowa nowej sygnalizacji świetlnej.
Inwestycja realizowana jest przy przejściu dla pieszych na wysokości I Liceum Ogólnokształcącego, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Krakowskie Przedmieście.
- Sygnalizacja w tym miejscu jest bardzo potrzebna. Przechodzą tędy m.in. dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 16 oraz młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik i dodaje, że to kolejny etap poprawy bezpieczeństwa na trasie wschód-zachód.

Prace przy skrzyżowaniu już się rozpoczęły. Na początku wykonane zostanie potrzebne okablowanie, a następnie zamontowane zostaną urządzenia sygnalizacji. Pojawi się także oznakowanie pionowe i poziome.
- Sygnalizacja będzie wyposażona w kamery videorejestracji, a także przycisk dla pieszych. Dzięki temu na skrzyżowaniu będzie zachowana płynność ruchu – podkreślają pracownicy ZDiUM.
Prace mają zakończyć się do 20 grudnia. 
← powrót