„Promyk” już działa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
zdjęcie
We wtorek (7.11) odbyło się oficjalne otwarcie „Promyka” -  kolejnego  oddziału Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek”. „Promyk” działa przy ul. Wojska Polskiego 54.
Świetlica „Promyk”  to najnowszy oddział Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek”  uruchomiony na terenie naszego miasta. 
Nowo wyremontowany i adaptowany na potrzeby placówki lokal ma powierzchnie ponad stu metrów kwadratowych. Aktywnie i twórczo czas będzie mogło spędzać tutaj około czterdzieścioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat.

W oficjalnym otwarciu placówki wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.
- Świetlica „Bartek” od wielu lat bardzo aktywnie działa na rzecz piotrkowskich dzieci i młodzieży. Nowy oddział przyczyni się do zwiększenia opieki dla najmłodszych w tym rejonie miasta – podkreślał podczas uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek.

W „Promyku” podopieczni będą mogli spędzać atrakcyjnie czas wolny, otrzymać pomoc w odrabianiu zadanych prac szkolnych, uczestniczyć w ciekawych zajęciach, skorzystać z profesjonalnego wsparcia, a także skonsumować posiłek.  Z kolei rodzice dzieci mogą korzystać z darmowych konsultacji specjalistów pracujących w placówce: pedagoga, psychologa, czy pracownika socjalnego.

Przypominamy, że nowy oddział „Bartka” powstał w ramach miejskiego projektu „Razem możemy więcej”, na który miasto pozyskało ponad milion złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Część tego dofinansowania została przeznaczona m.in. na wyposażenie lokalu placówki w nowe meble, pomoce dydaktyczne, przybory i sprzęt do zabaw i gier oraz prowadzenie różnorodnych zajęć tematycznych.
← powrót