Próchnika: II etap w przyszłym roku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
W tym roku zakończy się pierwszy etap przebudowy ul. Próchnika. Drogowcy oddadzą część od ul. Piastowskiej do budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Druga część inwestycji w przyszłym roku.
Pierwszy etap przebudowy przebiega zgodnie z planem. Na części od ul. Piastowskiej do budynku MOPR zakończyła się przebudowa infrastruktury podziemnej i pracę rozpoczęli drogowcy.

Druga część inwestycji od MOPR do ul. Żeromskiego będzie wykonana dopiero w przyszłym roku. Wszystko przez prywatny – bardzo zniszczony - budynek pod numerem 19.
- Wykonawca odmówił przejęcia II etapu placu budowy, z uwagi na brak możliwości prowadzenia wykopów i zagęszczenia mas ziemnych bez naruszenia konstrukcji budynku. Przedłożył ekspertyzę, z której wynika zagrożenie życia i bezpieczeństwa użytkowników drogi – wyjaśnia Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontu.

Po analizie ekspertyzy Urząd Miasta podjął natychmiastowe działania.
- Prezydent skierował listy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Prokuratury i właściciela posesji o podjęcie pilnych działań w celu wyeliminowania zagrożenia – dodaje dyrektor Majczyna.
Niezależnie od tych działań drogowcy pracują przy pierwszym etapie inwestycji, który - zgodnie z deklaracjami wykonawcy - ma zakończyć się w okolicach połowy grudnia.
← powrót