Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Powiatowy Dzień Strażaka w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
zdjęcie
Msza święta, przemarsz, uroczysty apel, odznaczenia i nagrody. Tak wyglądały obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Piotrkowie, które odbyły się w sobotę (25.05).
Część oficjalna rozpoczęła się od gawędy historycznej na temat piotrkowskiej straży pożarnej. Następnie po złożeniu kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym strażaków uczestnicy obchodów udali się na mszę św. do kościoła Najświętszej Marii Panny przy ulicy Śląskiej.
Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie po uroczystych przemówieniach wręczono odznaczenia „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Nie zabrakło także odznaczeń od samorządu piotrkowskiego. Złoty Medal Honorowy Piotrkowa Trybunalskiego dla piotrkowskiej komendy PSP na ręce komendanta Jakuba Rytycha wręczył wiceprzewodniczący Mariusz Staszek.
Zasługi piotrkowskich strażaków podkreślił także w swoim przemówieniu obecny na uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek.
- Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom komendy miejskiej, a także druhnom i druhom za odwagę i ofiarność, którą wykazujecie podczas interwencji niosąc każdego dnia, nawet z narażeniem własnego zdrowia i życia, pomoc potrzebującym. Życzę wam wiele sukcesów zarówno w służbie jak i życiu prywatnym. Niech patron święty Florian zawsze wam towarzyszy - zakończył wiceprezydent Kacperek.
← powrót