Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

"Pocałuj i jedź" w budowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Zatoka samochodowa, w której dziecko otrzyma szybkiego "buziaka", pożegna się z rodzicem i bezpiecznie pójdzie do szkoły, powstaje przy Szkole Podstawowej nr 3. Udogodnienie dla rodziców przywożących swoje pociechy ma być gotowe z początkiem roku szkolnego.
„Kiss and ride”, czyli „Pocałuj i jedź” to wyznaczone miejsce do krótkiego postoju pojazdów spotykane zwłaszcza na lotniskach. W naszym mieście pierwsza taka strefa pojawi się już od września przed wejściem głównym do budynku SP nr 3.

- To ułatwienie dla rodziców, którzy dotąd mieli problem z zaparkowaniem przed szkołą. Od nowego roku szkolnego bez problemu będą mogli na chwilę zatrzymać samochód i pożegnać się z dziećmi, które bezpiecznie dotrą do wejścia szkoły – wyjaśnia wiceprezydent Andrzej Kacperek, i jednocześnie przypomina, że jest to jeden z projektów zeszłorocznego budżetu obywatelskiego, który mimo dużej liczby głosów zajął w swoim rejonie drugie miejsce.
- Biorąc pod uwagę tak duże poparcie dla tego pomysłu, piotrkowski magistrat poczynił wszelkie starania, aby pomysł został uwzględniony w tegorocznych planach inwestycyjnych.

Budowa strefy krótkiego parkowania to nie jedyna inwestycja wykonywana na ulicy Wysokiej. Równolegle będzie trwała wymiana oświetlenia, na odcinku od ul. Hutniczej do ul. Topolowej. Od kilku dni na ulicy pracują elektrycy, którzy usuną betonowe słupy oraz położą okablowanie pod latarnie z oprawami LED.

Załączniki artykułu

DSC_0566 (Pobrań: 66)
DSC_0567 (Pobrań: 46)
← powrót