Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Plac Litewski zachęca do odpoczynku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
Ze zmodernizowanego placu Litewskiego piotrkowianie korzystają już przeszło od pół roku. Dopełnieniem inwestycji było ustawienie tutaj ławek parkowych.
 
Rokrocznie wśród wielu inwestycji drogowych nie brakuje tych dotyczących remontów placów i skwerów, będących dla niektórych mieszkańców jedynymi miejscami wypoczynku. Jedną z takich inwestycji była modernizacja placu Litewskiego, który ponad pół roku temu przeszedł gruntowną metamorfozę po stronie południowo - wschodniej.

W ramach inwestycji stare płyty chodnikowe zastąpiła kostka brukowa, na jezdni położono nową nakładkę, dodatkowo utworzono miejsca parkingowe. Mieszkający w pobliżu piotrkowianie cieszą się jednak najbardziej z przebudowy skweru, na którym skorygowano ścieżki, położono kostkę betonową oraz uporządkowano zieleń.
Na placu ustawiono także odświeżone ławki, które zostały zdemontowane na czas remontu. Ich obecność uczyni to miejsce bardziej gościnnym, zachęcając do odpoczynku mieszkańców osiedla, jak i przechodniów.
- Chętnie tu przychodzę bo to dobre miejsce do odpoczynku, zwłaszcza teraz kiedy są znowu ławki. Lubię być wśród ludzi, a przez skwer zawsze przejdzie ktoś znajomy i możemy porozmawiać – nie kryje zadowolenia jedna z napotkanych pań, mieszkająca w pobliżu placu.

Przypomnijmy, że tegoroczna inwestycja jest pierwszym etapem przebudowy pl. Litewskiego. W przyszłości zostanie przeprowadzony także remont po stronie północno-zachodniej. Zakres prac będzie analogiczny do tegorocznych robót.
← powrót