Piotrkowscy artyści w roli głównej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
zdjęcie
Na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zainaugurowano cykl wystaw prezentujących dorobek uznanych artystów, absolwentów ASP. Na pierwszej prezentacji ukazał się dorobek trzech piotrkowian: Henryka Trojana, Jana Dubrowina, Juliusza Marwega.
Wernisaż, który odbył się w sobotę (16.12), zainaugurowała prof. Jolanta Rudzka-Fabisiak, rodowita piotrkowianka, która jest rektorem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
- Zaszczyt inauguracji cyklu wystaw to nasz ukłon dla Piotrkowa Trybunalskiego, a zarazem podkreślenie ogromnych zasług władz miasta w rozwój kultury i sztuki – mówiła prof. Rudzka-Fabisiak.

Na wernisażu obok bohaterów wystawy stawiła się duża delegacja z naszego miasta na czele z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem, Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Bronisławem Brylskim oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej Ewą Ziółkowską.
- To wyjątkowe wydarzenia artystyczne pokazujące dorobek ludzi piotrkowskiej kultury. Dla nas bardzo ważne jest to, że znakomici absolwenci łódzkiej ASP współtworzą życie naszego miasta dokładając w ten sposób ważną cegiełkę do budowy grodu trybunalskiego – podkreślił podczas otwarcia wernisażu prezydent Chojniak.
← powrót