Dzisiaj: Piątek 22 marca 2019

Piknik Niepodległościowy z koncertem chopinowskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym mieście organizowanych jest szereg wydarzeń. Jedno z nich - piknik niepodległościowy - już w najbliższą sobotę, 8 września.
 
Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń piotrkowskich obchodów 100-lecia niepodległości. W sobotę, 8 września odbędzie się wyjątkowy piknik dla całych rodzin, a na nim cała masa atrakcji.
- W sposób radosny chcemy świętować tę wyjątkową rocznicę. My, Piotrkowianie od lat manifestujemy swoje przywiązanie do Ojczyzny. Dlatego i tym razem, wspólnie, całymi rodzinami świętujmy wyzwolenie spod jarzma okupantów po 123. letniej niewoli – zaprasza prezydent Krzysztof Chojniak.

Piknik niepodległościowy rozpocznie się o godzinie 15.00 na pl. Kościuszki od koncertu i pokazu musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, po której zebrani ustawią się w szyku i przejdą w okolice Zamku Królewskiego. Tutaj zaplanowano m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z chórem „Radość Życia”, dioramy oraz możliwość wykonania okolicznościowego sitodruku na torbach oraz koszulkach. Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych.

O godzinie 19.00 odbędzie się recital gitarowy Piotra Przedbory, a piknik zakończy się plenerowym koncertem chopinowskim w wykonaniu jednego z uczestników Konkursu Chopinowskiego – Adama Kośmieja.

Na tym jednak świętowanie się nie zakończy. Po koncercie w Rynku Trybunalskim, na kamienicy u zbiegu z ulicą Grodzką, wyświetlona zostanie projekcja 3D poświęcona wybitnym postaciom walczącym o Niepodległą. Jednym z bohaterów tzw. mappingu będzie Piotrkowianin – Stefan Rowecki ps. Grot.
Pierwszy pokaz video mappingu odbędzie się o godz. 21.00, kolejne o godz. 22.00 i 23.00. Pomiędzy prezentacjami na płycie Rynku odbywać się będzie Gala Walk Rycerskich z udziałem zawodników Rycerskiej Kadry Polski.
← powrót