Piastowska przejezdna od piątku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
zdjęcie
Od piątku (22.12) ruch pojazdów powraca na ulicę Piastowską. Również autobusy MZK powracają na swoje trasy. To efekt zakończonych prac pierwszego etapu modernizacji ulicy Próchnika.
Zgodnie z zapowiedziami w połowie grudnia zakończyły się prace pierwszego etapu modernizacji ulicy Próchnika, choć pierwotnie w tym terminie miał być wyremontowany cały odcinek, czyli od ulicy Piastowskiej do Żeromskiego. W czwartek (21.12) odbył się odbiór techniczny dotychczas wykonanych robót.

- Musieliśmy podzielić inwestycję na pół. Z przedstawionej przez wykonawcę ekspertyzy wynikało, iż po wjechaniu ciężkiego sprzętu może dojść do zawalenia prywatnego budynku znajdującego się pod adresem Próchnika 19. Dlatego prace zakończyliśmy na wysokości wjazdu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - informuje Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów i zaznacza, że magistrat zlecił wykonanie drugiej ekspertyzy stanu wspomnianego budynku, aby móc kontynuować inwestycję.
- Jeśli potwierdzą się wnioski z ekspertyzy wykonanej przez wykonawcę, prace drugiego etapu wystartują w momencie doprowadzenia budynku do stanu niezagrażającego bezpieczeństwu ludzi i mienia - podkreśla dyrektor Majczyna i przypomina, że procedurę ws. prywatnej nieruchomości prowadzi równolegle Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Na wyremontowanym odcinku drogi przebudowano wodociąg oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Następnie drogowcy przebudowali parking u zbiegu ulic Piastowskiej i Próchnika, ułożyli krawężniki i chodniki. Wykonano także zatoki parkingowe, których tutaj wcześniej nie było. Całość zwieńczyło ustawienie energooszczędnych lamp ledowych, elementów małej architektury oraz wylanie asfaltu.
← powrót