Pętla Jeziorna-Wierzeje: Otwarto oferty

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Przebudowa skrzyżowania z pętlą autobusową na ulicy Jeziornej to kolejna inwestycja, jaka wykonana zostanie na osiedlu Wierzeje. Prace obejmą także modernizację ulicy Wierzeje, na odcinku od ul. Jeziornej do Dalekiej.
Piotrkowski samorząd dąży konsekwentnie w swych działaniach do poprawy infrastruktury drogowej miasta, przebudowując jego główne ulice, place i arterie, jednocześnie pamiętając o potrzebach mieszkańców osiedli oddalonych od ściśle rozumianego centrum miasta. Potwierdzeniem tego jest choćby przebudowa pętli autobusowej przy ulicy Wierzeje wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Jeziorną.

- Będzie to kompleksowe przedsięwzięcie obejmujące zarówno roboty drogowe i  infrastrukturę techniczną – opowiadają magistraccy urzędnicy, informując, że do przetargu wpłynęła jedna oferta od konsorcjum piotrkowskich firm, a zaproponowana kwota jest niższa od kosztorysu inwestorskiego.

W ramach robót drogowych na wspomnianym wyżej odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, przebudowana zatoka autobusowa, powstaną zatoki parkingowe, zjazdy do posesji i chodniki. Z kolei roboty podziemne obejmą budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Zwieńczeniem całości prac będzie budowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego oraz nasadzenie zieleni.
← powrót