Patriotyczne śpiewy na Zamku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
"My pierwsza Brygada" – to jeden z patriotycznych utworów, jaki wyśpiewało dziś (10.11) blisko dwieście osób zebranych w Zamku Królewskim. Już tradycyjnie wspólnym śpiewaniem rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości.
W wypełnionej po brzegi sali Pałacu Zygmunta Starego wraz z chórem Jana z Ręczna piotrkowianie zaśpiewali m.in. "Rotę", „Wojenko, wojenko”, "Pieśń Konfederatów Barskich" czy „Czerwone Maki na Monte Cassino”. Jednak wieczór rozpoczął się od Mazurka Dąbrowskiego.

- Tradycję wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w wigilię Święta Niepodległości zainaugurowaliśmy w 2010 roku. Wówczas na maszcie Zamku umieściliśmy flagę narodową, która do dziś nieprzerwanie powiewa nad grodem trybunalskim – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu i wysłuchania dwóch utworów.Oficjalną część obchodów rozpocznie się jutro (11.11) o godz. 10.00 mszą święta w kościele oo. Bernardynów. Po eucharystii okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą kwiaty przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza.
Wydarzenie uświetni asysta Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. 
Po uroczystościach ok. godz. 12.30-13.00 na Rynku Trybunalskim odbędzie się nietypowe wydarzenie. Klub Krótkofalowców Ziemi Piotrkowskiej SP7PPT wypuści balon z radionadajnikiem nadającym okolicznościowy znak HF800PT nawiązujący do jubileuszu 800-lecia miasta.
O 15.00 w kościele oo. Jezuitów koncert laureatów XIX konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa".
← powrót