Pasowanie pierwszaków w „dwunastce”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
O kolejnych 105 pełnoprawnych uczniów wzbogaciła się wczoraj (26.10)  piotrkowska społeczność szkolna. Uroczystą przysięgę ślubowania złożyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12.
W piotrkowskich szkołach wciąż trwają uroczystości ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Tym razem to pierwsze najważniejsze wydarzenie w życiu każdego ucznia miało miejsce w piotrkowskiej „dwunastce”.
Ponad stu nowych uczniów złożyło uroczystą przysięgę w obecności dyrekcji, pedagogów, rodziców i zaproszonych gości. Następnie każdy z obecnych pierwszaków został pasowany za pomocą wyjątkowego szkolnego ołówka, wchodząc tym samym w poczet braci szkolnej.
- Dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe, nie tylko dlatego że odbywa się w wyjątkowy roku 800-lecia Piotrkowa, ale także dlatego że jesteście pierwszym rocznikiem pierwszoklasistów, którzy ukończą ośmioletnią szkołę podstawową- mówił podczas uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek, życząc wszystkim pierwszakom wielu przygód w drodze do zdobywania wiedzy, wzorowej nauki, bezpiecznej szkoły i wielu przyjaźni.

Uroczystość ślubowania zakończył program artystyczny z udziałem pierwszoklasistów.
← powrót