Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Papież Franciszek w szatach Haftiny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie papież Franciszek będzie nosił szaty liturgiczne zaprojektowane i uszyte w Polsce. Takie zaszczytne zlecenie wykonała nasza piotrkowska firma Haftina.
Jak donosi Katolicka Agencja Informacyjna papież Franciszek na najbliższym Światowym Spotkaniu Rodzin będzie nosił szaty liturgiczne z Polski. Ornaty zaprojektowała i uszyła rodzinna firma Haftina z Piotrkowa Trybunalskiego. Oprócz papieża, założą je także biskupi koncelebrujący z Franciszkiem mszę św. w dublińskim Phoenix Park, 26 sierpnia.

Haftina działa w naszym mieście od blisko 30 lat. Działalność rozpoczynała od naszywek, wprasowanek i napisów. Po 2000 roku rozszerzono działalność o produkcję haftowanych obrusów. Cztery lata później pojawiły się sztandary, a po 2007 roku ofertę zakładu wzbogaciły ornaty i bielizna kielichowa. Szeroki wachlarz oferowanych usług powiększono w 2010 roku o branżę motoryzacyjną.
Dziś Haftina jest świetnie prosperującym zakładem, zatrudniającym około 140 osób. Firma wciąż się rozwija, a jej produkty są wysyłane na wszystkie kontynenty.

Uszycie szat dla głowy Kościoła to nie pierwsze takie wyróżnienie, które spotyka piotrkowską firmę. W 2016 roku produkty Haftiny zostały wykorzystane podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 
Źródło: https://ekai.pl/polski-akcent-na-swiatowym-spotkaniu-rodzin/
← powrót