Ogromne zainteresowanie rozbudową Relax'u

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
Aż dziewięć firm zgłosiło się do konkursu na przygotowanie koncepcji hali widowiskowo-sportowej, która powstanie w miejsce hali Relax. 
 
Konkurs cieszy się zainteresowaniem firm z całej Polski. Swoje aplikacje zgłosiły biura architektoniczne z Łodzi, Wrocławia, Gniezna, Zabrza, Warszawy oraz Pruszkowa.  
- Kolejnym etapem będzie przygotowanie pracy konkursowej przez firmy, które zgłosiły swój akces. Równocześnie my będziemy sprawdzać poprawność przygotowanych zgłoszeń. Opracowaną koncepcję biura architektoniczne muszą przedłożyć do końca marca 2018 roku – opowiadają urzędnicy z Referatu Zamówień Publicznych.

Koncepcja nowej hali widowiskowo-sportowej ma obejmować teren dzisiejszej hali Relax oraz działkę od strony południowej przejętą od Skarbu Państwa i nieruchomość po stronie północnej.
- W projekcie można zagospodarować także budynek po wytwórni bombek, który – zgodnie z decyzją konserwatora zabytków – nie może zostać wyburzony – dodają magistraccy urzędnicy.

Projektowana hala ma posiadać dwustronne trybuny na minimum 1500 miejsc: z czego minimum 1000 stałych miejsc oraz minimum 500 miejsc na trybunie wysuwanej. Zlikwidowane zostaną słupy obecnie zasłaniające płytę boiska. Obiekt zostanie dostosowany do organizowania zawodów na najwyższym poziomie oraz ma stwarzać możliwość organizowania różnego rodzaju wystaw, pokazów, imprez muzycznych i scenicznych.

Po złożeniu koncepcji obrady rozpocznie komisja konkursowa, której zadaniem będzie wyłonienie najlepszej pracy. Zwycięzca konkursu w nagrodę otrzyma zlecenie opracowania szczegółowej dokumentacji technicznej.
Dokument wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowy do października. Po uzyskaniu tych dokumentów miasto złoży wniosek o dofinansowanie budowy hali ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa obiektu najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.
← powrót