Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Nowe mieszkania na Starówce

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
Dziewięć rodzin zamieszka na Starówce. W czwartek (2.11) przekazano klucze najemcom wyremontowanych mieszkań w kamienicy przy Rynku Trybunalskim 5/placu Czarnieckiego 1.
- Życzę, aby to miejsce stało się dla was prawdziwym domem. Decyzja o zamieszkaniu w okolicach Starego Miasta była bardzo świadoma. Cieszy nas, że piotrkowianie chcą mieszkać w tej części miasta. Stworzenie atrakcyjnego miejsca do życia i mieszkania to jeden z najważniejszych elementów prowadzonej przez nas rewitalizacji – mówił podczas uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak, który klucze nowym najemcom przekazał wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta Marianem Błaszczyńskim.

O budynku oraz pracach, które w ostatnich latach zostały tutaj wykonane opowiadała Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
- To miejsce z bardzo bogatą historią, które ma swoją „duszę”. Budynek ma ponad 200 lat, a od kilku lat systematycznie go remontowaliśmy. Łączna wartość inwestycji w tym miejscu to około 3 milionów złotych. Wyremontowana została elewacja, część wspólna wewnątrz budynku oraz wszystkie znajdujące się tutaj mieszkania – mówiła prezes Sapińska dodając, że w najbliższych planach jest jeszcze remont podwórza i piwnic.

W kamienicy przy Rynku Trybunalskim 5/placu Czarnieckiego 1 znajduje się łącznie piętnaście mieszkań. Mających powierzchnię od 90 do 40 metrów kwadratowych. Sześć lokali było zamieszkałych, a dziś przekazano klucze nowym najemcom dziewięciu mieszkań.

Dzisiejsza uroczystość to dopiero początek mieszkaniowego boomu w tej części miasta. Przy ul. Garncarskiej powstają już kamienica i oficyna dla 15 rodzin, a już niedługo rozpocznie się – realizowana w formule TBS – budowa kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej, w której znajdzie się 31 mieszkań.
← powrót